Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb mennyi idő eljutni olyan...

Kb mennyi idő eljutni olyan szintre, hogy le tudjak rakni egy B1-es DELF/DALF francia nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Sosem tanultam iskolában franciát, így a nyelvtani ismereteim kb a nullával egyenlők. Viszont éltem Afrikában, ahol a francia nyelv az alap. Ott ragadt rám rengeteg, illetve most is Svájc francia részén élek. Beszédben meg szövegértésben szerintem nem vagyok olyan messze a B1-es szinttől. De az A2 az min. megvan. Ki tudom fejezni magam javarészt, illetve sokszor megértem amit mondanak (munkahelyemen pl nem volt még emiatt gond, bár igaz nem is orvos vagy tanárként dolgozom).

Amikor írott szöveget látok, abból is elég sokat megértek.


Kb mennyi ideig (vagy tanóra) tanulás kellene, hogy le tudjak rakni egy B1-es DELF/DALF nyelvvizsgát?

Illetve egy B2-es vajon mennyi?



2023. jún. 26. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1 év intenzív tanulással sikerülni fog !


Viszont ehhez az kell, hogy elhivatott legyél. Minden este internetezés helyett, tanulnod kell.:) Akkor 100%, hogy meg lesz.


Viszont neten is rengeteget tanulhatsz. Youtube videók.

2023. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Ezt a B1 vagy B2-re írtad?


Egyébként beszédben vagy hallgatásban szerintem nem lennék olyan nagyon messze.

Viszont a grammatikát át kellene néznem, mivel arról fogalmam sincs (tekintve, hogy az utcán senkit nem érdekel)

2023. jún. 26. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

A B2 ;)

2023. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Igazából nekem csak az állampolgársághoz kellene majd.

Nem mindig kötelező egyébként, mert Svajcban ez nagyon pofára megy. Pl az olaszokat szinte sosem utasítjak vissza, mert egymást nyomják be mindenfelé. Meg az EU-15 állampolgárokkal sem szigorúak. Viszont kelet-európaiként már más a helyzet, nekem pláne rosszabb, mivel nem is az EU területén születtem.

Így biztos ami biztos alapon meg szeretném csinálni, hogy ezen ne múljon majd.


Viszont ehhez elég a B1 is. Tehát igazából ez kellene elsősorban. De nyilván ha eljutok olyan szintre, akkor megcsinálnám a B2 is, mert az mégis csak többet ér. De nem az az elsődleges cél.

2023. jún. 26. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fog az menni, hidd el! Eleve jó helyen élsz, kijutottàl, ahová más nem biztos, hogy kifog. A francia semmiség lesz. Aztán olyan önbizalmad lesz, hogy az olaszok elbújhatnak melletted. 😊
2023. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Rufisque
2023. júl. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


👍😁

🇸🇳❤️


Voltam is ott 😅

2023. júl. 8. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!