Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyári magán tanárként hogyan...

Nyári magán tanárként hogyan lehet tanítványokat szerezni?

Figyelt kérdés

Tanítottam már angolt szabadidőmben egy általános iskolában felsősöknek. 20 éves vagyok, van egy B2 nyelvvizsgám de nagyjából C1 szinten beszélek folyékonyan angolul.

Élveztem a tanítást és elvileg érthetően is magyarázok, ráadásul online is tudnék órákat tartani, csak nem tudom hogyan tudnék diákokat szerezni magamnak a nyárra.

Informatikát is tanítanék ha úgy van, van szoftverfejlesztői technikus végzettségem, ECDL vizsgám, minden ilyesmi.

Jól jönne a pénz a nyárra és gondoltam össze tudnám kötni a kellemest a hasznossal, csak nem tudom hogyan szokás erre fizető embereket találni



2023. jún. 26. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Szülői csoportokban hirdetheted magad azzal, hogy pótvizsgára felkészítenél diákokat. A leírtak alapján azért egy nyelvvizsgára/érettségire való felkészítést nem bíznék rád.


Arra készülj fel, hogy nagyon nehéz pusztán azért, mert férfi vagy, főleg ha a szülők a lányuknak keresnek magántanárt. Én legalábbis ezt tapasztaltam.

2023. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Értem én a szándékot, de ez semmilyen formában nem jó ötlet.


Először is, a hirdetést már rég el kellett volna kezdened. Persze ettől még lehet, hogy fogsz valakiket találni, de túl sokan nem lesznek.

Mivel nem vagy végzett tanár, ezért sokat nem is kérhetsz el, különben senki nem fog hozzád jelentkezni.

És akkor még ott van az is, hogy gondolom adózni nem nagyon akarsz utána. Ha kiszúrják a NAV-osok, akkor eléggé nagy bajban leszel.


Szerintem ez egy hamvában holt ötlet.

2023. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%

#2-es válaszolónak igaza van! A fidesz tönkretesz és ellehetetlenít mindenkit. Ha plusz pénz kell, ott a közmunka vagy a gyár! Ha magántanár akarsz lenni akkor ott kezdődik, hogy 200 ezer forint havonta mehet a fidesznek, hogy taníthass. Akkor is, ha te ezzel a tanárkodással csak 100 ezret keresel. Így működik a fideszes gazdaság! Ha a jövőben szeretnél normális életet és megélhetést, nagyon erősen javasolom, hogy ne a fideszre szavazz és győzz meg mindenkit a környezetedben arról, hogy ne a fideszre szavazzanak.


Egy fidesz által tönkretett pályakezdő vagyok, tudom miről beszélek. Hiába van felsőfokú végzettségem, és hiába volt saját vállalkozásom már 22 évesen, a fidesz tönkretette a brutálisan magas adókkal.

2023. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen célzott Facebook csoport van ahol lehet hirdetni, csak keress rá. De számíts arra, hogy a nyári szünidőben inkább pangás van. Azok a nyelvtanulók pedig, akik intenzíven akarnak nyáron tanulni, ne haragudj de nem egy képzetlen akárkihez fognak menni, hanem nyelviskolába vagy angoltanárhoz.
2023. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A szülők nagy része Facebook-on van. Ezért ott érdemes hirdetni, ha nem bánod rá a pénzt.


A másik módja, hogy sulikban kiraksz hirdetéseket.


Én is tartottam korrepetálást gimiben nyelvből. Nekem ismerősökön keresztül jött kliens akkoriban. Ha most csinálnám, akkor Facebook-on hirdetném magam.

2023. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

"van egy B2 nyelvvizsgám"


"Informatikát is tanítanék ha úgy van, van szoftverfejlesztői technikus végzettségem, ECDL vizsgám, minden ilyesmi."


Szinte semmit nem tudsz felmutatni, ezek a képesítések épp azt a látszatot keltik hogy alacsony értelmi képességű vagy.


Még ha nem is lenne diplomád de legalább egy felsőfokú nyelvvizsga és folyamatban lévő anglisztika tanulmány vagy mérnökinformatikus képzés na de így? Vagy nagyon piaci ár alatt kezded el hirdetni magadat vagy a kutyát nem fogsz érdekelni

2023. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Van ismerősöm aki általános iskolásokat tanít suli után szabadidejében, zsebpénzért. Nem rendes állásként értettem a magántanár dolgot. :D

Az meg hogy alacsony értelmi képességű vagyok az meg pont az ellenkezője a valóságnak, már most van egy csomó papírom amit fel tudok mutatni, gazdaságinformatikusnak tanulok közben egyetemen is, szóval ezt az utolsót nem igazán értem.

2023. jún. 26. 16:36
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

"már most van egy csomó papírom amit fel tudok mutatni"


Ezek teljesen értéktelen papírok.

ECDL vizsga: a 8 általánost végzettek szokták letenni hogy bizonyítani tudják hogy ki tudnak nyomtatni egy word dokumentumot vagy kiemelni félkövéren egy szövegrészt.

B2 nyelvvizsga: manapság kinek nincs ilyen? Az megy B2-re aki képtelen letenni a felsőfokút mert nem jó angolból

szoftverfejlesztői technikus: ennek a munkaerőpiaci értéke 0, azok mennek ilyenre akik képtelenek egy egyetemet elvégezni.


De ha ennyire magabiztos vagy a "tudásodban" és a "csomó" papírodban akkor hirdesd magadat, max röhögnek egy jót (hozzám hasonlóan) a szülők amikor meglátják hogy egy ilyen aluliskolázott akar bárkit is felkészíteni

2023. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az értékeléseid alapján látom hogy sok hasznos választ nem szoktál adni embereknek, ami itt meg is látszik. Kezdjuk azzal hogy amiket mondasz azokban alig van ráció.

-ECDL vizsga azt mondja meg, hogy irodai szintű munkát képes vagy végezni, ergó ha valaki szeretne például egy középszintű informatika érettségire felkészülni akkor elég jól fel tudom készíteni, főleg, hogy én emelteztem infóból és ágazatit is tettem.

-B2 nyelvvizsga Magyarországon sajnos a mai napig elég kevés embernek van, és a gyerekek azt a szintet tanulják. Vannak olyan emberek akik nem angolt, hanem mondjuk németet tanultak és az angol tudásuk nulla, vagy csak szeretnének kicsit biztosabban nyelvvizsgára menni majd, ezekhez mind jól tud jönni egy ilyen hobbi magán tanár. Az meg, hogy C1 nyelvvizsgám nincs, nem jelenti azt hogy nem is beszélek olyan szinten. Kedves mindent tudó ember ha tényleg mindent tudnál akkor azzal is tisztában lennél, hogy önéletrajzba is beleírhatod ha valamilyen képességgel rendelkezel de nincs róla papírod ami azt igazolja, attól függetlenül figyelembe veszik majdnem mindenhol.

-A szoftverfejlesztői technikus jelenleg olyan értékkel rendelkezik, hogy szinte bárhova felveszik vele az embert webfejlesztéssel foglalkozó cégek, illetve egy kis háttérrel akárhová bekerülhetsz ezzel a szakmával mivel nem elavult képzésről van szó, hanem a munkaerőpiacon legkeresettebb programnyelveket és szoftvereket tanítják meg használni ott.


De ha ennyire magabiztos vagy a "tudásodban" és a semmi dologban amivel a hülyeségeidet alá próbálod támasztani, max röhögnek egy jót (hozzám hasonlóan) a diákok és az informatikusok amikor meglátják hogy egy ilyen ember akar bárkit is kioktatni :)

2023. jún. 26. 17:16
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem ugyanaz tudni valamit, és tudni tanítani valamit. Főleg ha bizonyos téren csak egy lépéssel vagy tudásban a diák előtt.


Egyébként nem értem, hogy ha ilyen keresett, miért nem fejlesztőként szerzel inkább tapasztalatot.

2023. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!