Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha külföldre szeretnék menni...

Hosszúhajú kérdése:

Ha külföldre szeretnék menni nyaralni ( amerika ) milyen szinten kéne állnom hogy simán tudjak kommunikálni amerikaiakkal?

Figyelt kérdés
a kérdés most nem aktuális, de nagyon régóta érdekel. ugyanis rengetegszer hallom hogy valaki kimegy középfokkal és azt mondja: egy szót sem értett" és sokszor hallani hogy a nyelvvizsga nem releváns abból a szempontból hogy érted e őket vagy sem. tehát most akkor mi van? van egy alapfok, azzal mennyire tudok részt venni az emberi életben, és egy középfok vajon garancia hogy portástól igazgatóig mindenkivel szót értsek? vagy ha nincs papír hol kéne kb állnom ahhoz hogy egyszerűen csak bárkivel zökkenőmentesen tudjak beszélgetni aki épp szembejön velem. milyen az a szint, hol van az a szint?

2023. júl. 1. 03:30
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Te magad válaszoltál a kérdésedre: a középfok is kevés.

Az amerikai angol a brithez képest ugatás. Persze, hogy nem érted.

2023. júl. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én pont fordítva vagyok, az amerikait értem jobban. és azért nem érteni semmit középfokkal amerikába, mert a kiejtésük más, vagy azért mert maga a színt kevés. tulajdonképpen nem igazán értem hogy mi az a tudás ami hiányzik a középfok felett ( oké a felsőfok ) de a középfokban már minden alap benne van, minden lehetőség, és még az sem elég egy egyszerű párbeszédhez? vagy a kiejtésük az ami megakadályozza a megértést?
2023. júl. 1. 03:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű párbeszédhez bőven elég a középfok, amennyiben a másik fél tekintetbe veszi, hogy ez nem az anyanyelved. Gondolj bele, te is gyakran csavarod magyarul úgy a mondatokat, ahogy azt írásban biztos nem tennéd, mert nyelvtanilag nem helyes, vagy mert tagolatlan, vagy mert szleng... de ha külföldivel beszélsz, akkor talán leegyszerűsíted a közlendődet, és lassabban beszélsz.

Plusz élőszóban vissza lehet kérdezni, aztán ha továbbra sem érted, akkor lehet mutogatni.

2023. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapfok az a túléléshez elég, hogy előre begyakorolt témákban valahogy elmakokd, hogy mit szeretnél.


A középfoknál már relatív sok témában fognak többé-kevésbé érteni. A felsőfoknál meg már nagyjából helyesen is beszélsz.


Amúgy hallgass amcsi filmeket szinkron nélkül.

2023. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én középfokú nyelvtudással voltam kinn Amerikában, és egyáltalán nem volt gond a kommunikáció. Az amerikai angol nagyon jól érthető, és téged is meg fognak érteni a hétköznapi életben, ne aggódj.


Ami potenciális akadállyal viszont számolnod kell, az a turistavízum beszerzése. Ha egyedülálló fiatal vagy, sajnos indoklás nélkül visszadobhatják a vízumkérelmedet, attól tartva, hogy igazából szerencsét próbálni mész ki, illegálisan munkát vállalva odakinn. Ezért amíg nincs a kezedben a vízum, nehogy szállodát vagy repülőjegyet foglalj magadnak.


Egy további gond, hogy sajnos Amerikába a retúr repülőjegy sem olcsó mulatság, 200 ezer forint körüli. S mivel a helyközi tömegközlekedés Amerikában elképesztően gyatra, ha nem akarsz mindvégig abban a városban maradni, ahova érkezel, akkor vagy autót kell bérelned, vagy belföldi repülőjáratokon kell utaznod, vagy mindkettő. Egy normális szállodai szoba egy turisták által kedvelt váosban pedig éjszakánként minimum 80-100 dollár. Szóval jó mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.

2023. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

na, hát jó hír hogy azért mégsem igaz az a szót sem értettem középfokkal cucc. már csak az a gond hogy én magamtól tanulom az angol ( kb alapig azért volt csoport... ) és mivel 47 vagyok nincs szükségem semmi hivatalos papírra, csak magamért teszem. ezért is érdekes hogy vajon hol lehet a középfok, mikor mehetek majd afelé. egy régi átfogó könyvem van, ami nagyjából mindent tartalmaz magántanulóknak és lépésenként haladok. ha nagyjából ismerem a nyelvtant meg lesz kb 5000 szó az úgy a középszint?

5. köszönöm az egyéb tanácsokat :)

2023. júl. 1. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
New Yorkban voltam, a fehérekkel normálisan lehetett értekezni középfok köróli angol nyelvtudással. A feketéknek egy szavát se értettem, a latinók eleve főleg spanyolul karattyolnak, és még van egy jelentős néptömeg mindenféle országból, de már ott élő állampolgárok akik egyáltalán nem beszélnek angolul, velük maradt a kézzel lábbal kommunikáció.
2023. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!