Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeptemberben szeretnék...

Szeptemberben szeretnék nyelvvizsgázni középfokon németből (ECL). Nincs esetleg valakinek kidolgozva a 20. tétel?

Figyelt kérdés
A 20. tétel az aktuális témákról, eseményekről szól, alpontokban a politikával, közélettel, civil szervezetekkel, művészettel, gazdasággal és sporttal.

2023. júl. 4. 17:10
 1/2 Avair2010 válasza:
Nem tudom, de nekem tutira nincs. De mindenképp pótold! Ne bízd a véletlenre, ha még van rá időd külön, mert én is majdnem elhasaltam a Földrajz -érettségin, csak mert azt a tételt húztam, amiből karót kaptam órán is! Érdemes most mindent beleadnod, mert egész életedben a sorsod múlhat ezen. Erről biztosíthatlak így, hogy nem egy mai gyerek vagyok már én se. A nyevvizsga egyes munkáknál különösen fontos, és ahhoz is, ha külföldön akarsz majd elhelyezkedni: nem mindenhol tűrik meg, ha nem beszéled az anyanyelvüket. Szerintem ezért pl. Angliában különösen harapnak. Azt tartják gondolom ők is megtisztelőnek, ha érted is, amit mondanak neked, és viszont... Ők tutira nem fognak a te kedvedért magyar nyelvet tanulni.
2023. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még a válaszom. Nem vagyok németes, de voltam ecl-en és szerintem jó tudni, hogy a szóbelin nem a 20 tételből húzol, hanem az altételekből. Így érdemes azokról is tudni. Pl nem azt húzod ki, hogy sport, hanem, hogy vízi sportok.
2023. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!