Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki kínaiul, koreaiul...

Tanul valaki kínaiul, koreaiul, japánul, vietnámiul, törökül, hindiül vagy portugálul? Illetve még bármilyen 'egzotikusabb' nyelven?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, mennyi ideje és milyen szintet sikerült elérnie vele / velük?

2023. júl. 5. 17:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
日本語 N5, 9nmegvalósítás, jópár éve (de ez csak a nyelvi blokk)
2023. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Török, mert szeretem, 6 éve, C1
2023. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Japánul tanultam másfél-két évig még 2019 körül, de nemsokára megint fogok, egyetemen. Sokat felejtettem, de nagyon jól meg tudtam érteni egyszerűbb mondatokat, nyelvtani helyzeteket.

Koreaiul is tanulok, viszont ezzel jobban kiveszem az időmet. Azt hiszem, tavaly ősszel kezdtem, de nem sietek, van, hogy hónapos szüneteket tartok, viszont jól tartom magam az anyaggal. Könnyebb nyelvtani helyzeteket megértek, jól megy az olvasás, viszont a szókincsem nem az igazi.

Mind a kettőt szórakozásból tanultam/tanulom, a japánt pedig végül azért választottam egyetemen, mert régen nagyon élveztem tanulni, és jó lehetőségekre számíthatok vele.


21/L

2023. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
3,5 éve tanulok portugálul, pontos szintet nem tudok mondani, de már végeztem fordítói és tolmács munkákat. Újévi fogadalom volt, egyáltalán nem bántam meg :)
2023. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Koreai, Sejong 3, 22/F
2023. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Japánul tanulok 1 éve
2023. júl. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Én is japánul tanulok már 4 éve :) egyedül a kanjikkal gyűlik meg a bajom, mert nem tudom felhozni a szókincsemhez az elmaradást.

20L

2023. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 6 éve Kínaiul, éltem is kinn 2 évet.

Erős B2-gyenge C1 mondjuk. Egy HSK5-öt meg tudok oldani, de nem magabiztosan, és csak gépes-en.


Munka szempontjából egyelőre még semmi értelmét nem láttam, de lehet egyszer emiatt kapok valami jó pozit, meglátjuk.

2023. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Idén kezdtem el kínaiul (mandarin) tanulni. Mert nagyon tetszik a kultúrájuk, főleg az irodalmuk. Maga a nyelv is érdekes.
2023. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Korábban Kínában éltem 3 évet, de már előtte is tanultam a nyelvet. Folyékonyan beszélek és felsőfokú nyelvvizsgám van. Most Koreába költöztem nemrég, középszinten beszélem a nyelvet. A hétköznapi szituációk és beszélgetések nem okoznak problémát, viszont még nagyon sokat kell fejlődnöm.
2023. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!