Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki kínaiul, koreaiul...

Tanul valaki kínaiul, koreaiul, japánul, vietnámiul, törökül, hindiül vagy portugálul? Illetve még bármilyen 'egzotikusabb' nyelven?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, mennyi ideje és milyen szintet sikerült elérnie vele / velük?

2023. júl. 5. 17:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ez tök jól hangzik, hogy a gyakorlatban is hasznát veszed a nyelvnek. Azt megkérdezhetem, hogy mit dolgozol Dél-Koreában? Milyen az ottani élet? Ez biztos másokat is érdekelne. És milyen Kína általad ismert része ill. a jelenlegi élethelyzeted?
2023. júl. 9. 07:33
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Japán, 3-4 éve N1-es nyelvvizsgát tavaly csináltam meg. Azóta pár hónapot éltem is kint.
2023. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hadd kérdezzem meg, aki Kínában, Japánban, Koreában vagy más vízumköteles országban huzamosabb ideig kinn tartózkodott, az mit csinált konkrétan? Tanult? Dolgozott? Ha dolgozott, mi volt a munkája?
2023. júl. 13. 08:17
 14/17 anonim válasza:
47%
Jól meglehet élni Magyarországon kínai nyelvtudással?
2023. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14) Nem kifejezetten.


Ha valaki jól beszél, akkor elmehet tolmácsnak, és fordíthat egy építkezésen vagy vmi megbeszélésen, túrán. Ezeket az embereket tisztességgel megfizetik, meggazdagodni nem fogsz nyilván, de meg lehet élni ebből a tudásból.


Olyan viszont nagyon ritka, hogy van X skilled, és azzal elmész egy kínai céghez.

2023. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

#15 Köszönöm a választ, és érdeklődhetnék, hogy körülbelül mennyit lehet keresni tolmácsként egy hónapban?


Vagy aki középszinten van, és mondjuk egy kínai cégnél, vagy máshol, ahol igény van rá mennyit kereshet?

2023. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

Japán, 2022. júniusa végén kezdtem tanulni.

N4-nél (Kb A2-nek felel meg) tartok most,bár még nincs JLPT vizsgám,de tervezek.

Gyakorlom a kézírást is,kb 80 kanji-t tudok leírni,~350-et felismerni. Nem valami sok,de haladok :D


Motiváció: Anime,és a súlyosabb egészségügyi dolgaimról segít elterelni a figyelmem.

2023. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!