Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel motiváljátok magatokat...

Mivel motiváljátok magatokat a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni Spanyolul, érdekel a nyelv de nagyon lusta vagyok nekiállni. Vettem egy videótanfolyamot de sajnos mindig elnyom a lustaság..

Munka után tanulnék itthon de sajnos mindig csak halogatom..


2023. júl. 8. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha motiválni kell magadat az rég rossz, úgy úgysem fogod megtanulni, inkább el se kezd. A spanyol amúgy sem egy piacképes nyelv, nem kell sehova.
2023. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmivel. Egy idő után ráunok.
2023. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsővel teljes mértékben egyet értek....


Szeress bele plátóian egy spanyol színész(nő)be vagy énekesbe! Akkor talán lesz motiváció :)


Seras tu, sera tu.. https://www.youtube.com/watch?v=9USg1a3bnBk

2023. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Elvileg csak az első közel 20-30 napban kell ravenni magad, majd jön magától mint berogzult szokás :)
2023. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bikinis angol hölgyekkel. Nem nyomhatom nekik a vakert, ha még vakerolni sem tudok angolul...
2023. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is spanyolt tanulok. Amikor éppen nincs kedvem nyelvtant magolni akkor elő keresek egy spanyol dalt ami tetszik és szépen lefordítom (nem csak rákeresek a fordításra hanem fordító és szótár segítségével). Ez élvezetesebb és tanulok is belőle. Valamint be szoktam állítani egy 20-30 perces idozitot ami alatt mással nem foglalkozok.
2023. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Magántanár vagy nyelvtanfolyam.


Mindkét esetben motivál az, hogy hétről hétre kell készülni, de a nyelvtanfolyamnál annyival előnyösebb, hogy ott a csoport miatt is készülnöd kell, nem csak önmagad miatt, míg a magántanárnál simán elkezded egy idő után elbliccelni a tanulást vagy a leckeírást (először csak a lecke végére nem értél, aztán a felét csináltad meg, aztán nem volt időd kinyitni sem, de sebaj, a tanár úgyis jófej)


A nyelvtanfolyamnak is megvannak a hátrányai.


1. Vannak olyan csoportok, ahol kb 1-2 ember veszi komolyan az egészet. Elég frusztráló, hogy egy x fős csoportból egyedül te írsz leckét.

2. Van, aki csak azért jár oda, hogy haverkodjon, a nyelvtanulás az egy másodlagos, igazából elengedhető tényező. Aztán mindig valamivel megszakítja az órát vagy a csoportosfeladatnál sz.art se csinálna, ha nem csapnál az asztalra.

Ha a tanár ebben nem partner, nem viszi tovább a poént, amivel a csoporttárs megszakította az órát, akkor ez a tanuló egy idő után el is tűnik a tanteremből.

3. Ki tudja, a te ritmusod szerint haladtok-e, a tudásod benne van-e az átlagban vagy csak kapkodod a fejed vagy ellenkezőleg, szétunod magad.

Hidd el, az sem jó, amikor a csoportnak tele van veled a t.öke, mert miattad nem haladtok vagy már mennél tovább, de valaki miatt áll a feladat.

4. Alkalmatlan tanárt kaphatsz, aki nem tudja hogyan kell rendet tartania vagy ő maga sem veszi az egészet komolyan.


De rengeteg az előnye is;


1. MUSZÁJ odamenned vagy bejelentkezned online, akármennyire is nincs hozzá kedved, olyan nincs, hogy jaj most ezt csak elblicceled, mert épp lusta vagy, ha már beleáldoztál egy vagyont, mész és csinálod és óra végén rájössz, mennyire feltltődtél.

2. Emberek között lehetsz és lehet mások miatt jössz rá, hogy amit ő nem ért az bizony te se érted (nekem speciel volt ilyen, hogy egy ember nem tudott valamit és nekem akkor kellett rájönnöm, hogy odáig azt hittem, tudtam, de én is rosszul tudtam).


A magántanárnak az előnyei többek között, hogy csak veled foglalkozik, ezért a saját ritmusod szerint haladtok és a saját elvárásaidnak próbál megfelelni, nem te leszel a lúzer stréber aki tanulna, amíg a maradék 4 gyerek csevegne a tanárral.


De a hátránya, hogy mivel nincs olyan, hogy egy kihagyott óra miatt pénzt vesztesz, ezért simán a lustább napokon elkezded tili-tolizni az órákat, elkezdesz nem készülni aztán egy idő után észreveszed, hogy már nem is igazán jársz órákra.

2023. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!