Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdekelne valakit egy japán...

Érdekelne valakit egy japán nyelv oktató weboldal?

Figyelt kérdés

Magamtól tanultam meg japánul és a quorán és a facebookon is irogatok és beszélek japánokkal. Szerintem nagyon könnyű nyelv. Csakhogy jó lenne, ha más magyar is tudna japánul. Akik azt állították, hogy tudnak japánul, azokról kiderült, hogy nem valami sokat tudnak. Tanárokat is felkerestem, fizettem nekik....De totál feleslegesen. Néztem az internetet és a könyveket...Hát már értem, hogy miért van az, hogy keveset tudnak.

Most kezdtem el a weboldalt és fokozatosan emelném a tanulási szinteket. Sok gyakorlással. Nagyon feleslegesnek érzem a sok magyarázkodást arról, hogy az írásuk vagy a nyelvükvagy a kultúrájuk honnan ered, hogyan változott stb. ezeket az infókat utoljára tenném ki, mert szerintem csak megubtatja azt aki tanulna.


Hangokat is teszek bele. Zenéket is szetetnék. Én zenehallgatással tanultam meg először japánul. Csakhogy hiába írom be japánul a zenéket vagy japán ismerőseimet hiába kérdem, mindig anime zenéket ajánlanak. Nem biztos, hogy mindenki szereti az anime zenéket.


Nem tudom, hogy mennyi igény lenne egy ilyen weboldalra. Inhyen kezdem el, de ha sokaknak van rá igénye, akkor gyorsabban haladok vele és tán fizetek egy rendes domainért- ezért is kérdezem.



2023. júl. 12. 10:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
es mennyi ido alatt jutottal el arra a szintre amin most vagy?
2023. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
irni olvasni is tudsz a japan kanjikat is ismered?
2023. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igény lenne, de főleg a tinik körében akik rá vannak függve az animékre. Én még nem hallottam olyanról aki úgy szeretne japánul megtanulni, hogy közben nem néz animéket.


Felnőttként nyilván más lesz a prioritása az embernek. Én emlékszem, gyerekként a fenti ok miatt akartam megtanulni japánul, volt is nyelvkönyvem, de valahogy elhanyagolódott a projekt. Felnőttként - habár az animékből kiábrándultam teljesen - már nem lenne időm, energiám japántanulásra és értelmét se annyira látnám így, hogy nem fogyasztok hasonló tartalmat. Ahogy a legtöbb ismerősömnek szintén nem lenne erre kapacitása munka vagy egyetem mellett.


De ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy az érdeklődő tábor kamasz vagy még szinte gyermek, akkor elgondolkodhatsz a weboldalkészítésben - de ezzel együtt gondolom egyértelemű az is, hogy nem tudsz érte pénzt kérni.

2023. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
aha, tehát lenne e igény a mindentjobbantudó animefüggő sértődött kiskölyök weboldalára, aki annyival jobban tudja mindenki másnál az interneten összebarkácsolt nyelvtudásával, hogy az egész országban nincs egy valódi, szakképzett tanár, aki jobb lehetne nála... nem, köszönöm, egoista hatévesekkel nem szeretnék közösködni. weboldalon meg amúgy se tanulok nyelvet, ami csak ilyen mellékhobbi vagy kiegészítésnek csinálom a kurzusaim mellé, az mind alkalmazás kell hogy legyen, hogy lefoglaljon ingázás közben. amit meg komolyan gondolok, azt tanulom is, nem valami gagyi játékkal rabolom az időmet.
2023. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

ingyen csinálom, nem kérek sohase pénzt. csak talán én fektetnék bele pénzt. hát igen, sajnos amiket írtál azok a gondok. én nem fiatalon kezdtem és nem is animékből. jó, azért tényleg fiatalként japán verekedős játékoztam, és egy-két animét néztem. Csak 3 évig tartott ez a korszakom. Én sem vagyok már úgy odáig a japán játékokért és animékért.

Sajnps én is leginkább anime zenéket ismerek. Egypár japán zongoristát és énekest.

A kínai és japán sorozatok és filmek fogtak meg, aztán a történelmük és a vallásuk és még az ételeik

Leginkább azért tanultam meg, mert irogattam japanokkal a quorán.

Annyira tisztelet tudóak, illedelmesek és aranyosak.


27 évesen kezdtem és most 31 éves vagyok.

2023. júl. 12. 12:15
 6/28 A kérdező kommentje:
én is kaptam japán nyelvkönyvet. elolvastam, de nagyon bonyolult. amiket tartalmazott azokat mind már tudtam, mert irogattam japánokkal és közben türelmesen magyarázgattak.
2023. júl. 12. 12:23
 7/28 A kérdező kommentje:

hát amikor németet tanultunk, az is teljesen értelmetlen volt. a tanárok feleslegesen 99 sz ban csak a saját életeiken rinyáltak.

azt is jobban megtanultam magamtól.


nem tudok mindent, de nem is tudtam nem is akarom az összrs japan nyelvtanárt felkeresni, csak azt írom h akiknek fizettem, azok voltak túl kevesek.


hát....igen ez magyarország, ahol semmit sem díjjaznk csak trollként kritizalnak. mindig lusta és gügyék bármit is tamogatni vagy tanulni. azért tart mo ahol.


nagy tisztelet és becsület a kivételnek.

2023. júl. 12. 12:29
 8/28 A kérdező kommentje:

a japán könnyű nyelv, amelyet igenis könnyű magunktól tanulni, bár szerintrm az összes nyelvet meglehet tanulni magunktól. csak egy igazán jó iránymutatas kell.


leginkább az idő jelölő mondatalkotasoknál és azok megértése okoz minden nyelvben gondot.

szerintem az angolban túl sokféle van.

2023. júl. 12. 12:32
 9/28 anonim ***** válasza:
értjük okostojás, magadtól megtanultál két nyelven is... a japántudásodról nem tudok nyilatkozni, de azt tudom hogy a németed szánalmas, hibás, és amint kimész német nyelvterületre, mindenkinek az lesz az első ötlete, hogy mit ugrál itt ez a fogyatékos balkáni?
2023. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, de előbb írnál valamit japánul? Pl hogy milyen indíttatásból szeretnél weblapot készíteni és milyen tematikával oktatnál?
2023. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!