Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdekelne valakit egy japán...

Érdekelne valakit egy japán nyelv oktató weboldal?

Figyelt kérdés

Magamtól tanultam meg japánul és a quorán és a facebookon is irogatok és beszélek japánokkal. Szerintem nagyon könnyű nyelv. Csakhogy jó lenne, ha más magyar is tudna japánul. Akik azt állították, hogy tudnak japánul, azokról kiderült, hogy nem valami sokat tudnak. Tanárokat is felkerestem, fizettem nekik....De totál feleslegesen. Néztem az internetet és a könyveket...Hát már értem, hogy miért van az, hogy keveset tudnak.

Most kezdtem el a weboldalt és fokozatosan emelném a tanulási szinteket. Sok gyakorlással. Nagyon feleslegesnek érzem a sok magyarázkodást arról, hogy az írásuk vagy a nyelvükvagy a kultúrájuk honnan ered, hogyan változott stb. ezeket az infókat utoljára tenném ki, mert szerintem csak megubtatja azt aki tanulna.


Hangokat is teszek bele. Zenéket is szetetnék. Én zenehallgatással tanultam meg először japánul. Csakhogy hiába írom be japánul a zenéket vagy japán ismerőseimet hiába kérdem, mindig anime zenéket ajánlanak. Nem biztos, hogy mindenki szereti az anime zenéket.


Nem tudom, hogy mennyi igény lenne egy ilyen weboldalra. Inhyen kezdem el, de ha sokaknak van rá igénye, akkor gyorsabban haladok vele és tán fizetek egy rendes domainért- ezért is kérdezem.



2023. júl. 12. 10:51
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
nekem a japán ismerőseim ezt írták és mondták!
2023. júl. 13. 11:46
 22/28 A kérdező kommentje:

tudhatnád, hogy az u-t leírják, de nem mondják kj.


kínaiul pedig mi a kiejtése.

2023. júl. 13. 12:04
 23/28 anonim ***** válasza:

"tudhatnád, hogy az u-t leírják, de nem mondják kj."

Eleve nincs benne "u", hiraganával így írják: まい (mai)


"kínaiul pedig mi a kiejtése."

Bizonyára tudod - hiszen profi vagy japánból -, hogy a kanjiknak van kínai és japán olvasata. Én erre utaltam, nem arra, hogy kínaiul hogy ejtik.


Dunning és Kruger a tíz ujját megnyalná a kommentjeid láttán.😅

Nagyon sajnálatos, ha ebben a "tudásban" tényleg 4 év munkája van. (Inkább 4 órának tűnik.)

2023. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
nem úgy írják, de mindegy.
2023. júl. 13. 15:39
 25/28 A kérdező kommentje:

okostónik!


nézzétek meg a deepl-el, hogy hogyan írják higaranával a rízst!!!!

2023. júl. 13. 15:41
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt van 70 olyan szó, ahol a 米 olvasata まい (mai)

[link]


És itt van az összes (0 darab) szó, ahol a 米 olvasata まゆ (mayu - amit te írtál)

[link]


A DeepL arra való, hogy hosszabb szövegeket fordíts vele, nem egy darab karaktert. Arra ott vannak a szótárak.

2023. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Szia! Én nagyon szeretnék japánul tanulni.
2023. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én jó pár éve tanítok japánt. Nem szeretnélek megbántani, de ha magyarul sem tudsz helyesen írni, akkor hogyan szeretnél létrehozni egy japán oktató weboldalt?


A rizses példa alapján a tudásod N5-ös szinten sincsen, nemhogy N1 (az a felsőfok)


Van sok rossz nyelvtanár, igen, azonban neked messze nincs meg sem az értelmi szinted, sem a tudásod ahhoz, hogy japán nyelvet taníts másoknak.


Sajnálom, de ez az igazság, amit már előttem is leírtak.

2023. aug. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!