Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban mikor használjuk a...

Angolban mikor használjuk a "their"-t egyes számban?

Figyelt kérdés

Sokszor találkoztam vele, hogy a their-t "övé" módon írják, de ezt miért, és miért helyes úgy?

Miért nem his/her/its? Helyette their mikor?

A their számomra a they ragja, vagyis az "övék", de rengetegszer láttam egyes számban használva, amikor az "övé"-re értik. Valaki el tudja magyarázni?



2023. júl. 19. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A they/them/their használandó hagyományosan akkor, ha nem ismert az illető neme, főleg olyan szavak mellett kerül elő, mint a somebody, person stb.


Idővel a nyelvi puristák támadták, és helyette a "he/him/his" névmást tartották helyesnek. Nem gond, ha Te is azt mondod pl., hogy "Somebody has left his umbrella at the door" ahelyett, hogy "Somebody has left their umbrella at the door", de mindkettő helyes, viszont utóbbi ma már inkább jobb egy hivatalos szövegben.

2023. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Korábban elég sokszor hallottam ilyen somebody-s, nobody-s, stb. esetekben, hogy "him or her" vagy "his or her", stb., de mostanában inkább a them/their/stb-t hallom, úgy vettem észre.
2023. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
A nem egyértelmű nemi identitásra is használják.
2023. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Azoknál az embereknél használják,akik nem tudják eldönteni, hogy fiúk vagy lányok. Pc módon megfogalmazva.
2023. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Vagy az ismeretlen/bármely nem egyes számú névmása, mint ahogy fentebb is írták somebody, nobody stb. mellett (mivel nem tudod, ki az a "somebody", he vagy she is ugyanúgy lehet), vagy nembináris ember névmása. Szövegkörnyezet nélkül nem tudni, melyik eset késztetett a kérdés feltételére.
2023. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!