Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt felhozhatom magam...

1 év alatt felhozhatom magam egy laza társalgási szintre?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok 5 éve letettem egy középfokú nyelvvizsgát, de beszélni sosem tudtam igazán. Jelenleg, ami azt illeti az írott általános szöveget kb 60%-ban értem meg, de a beszédet szeretném igazán erőltetni. Családos vagyok, így az nem opció hogy fogjam meg magam és költözzek ki külföldre 😅 Az az a igazság hogyha beszélnem kell lámpalázas leszek így nem tudom,hogy hogyan kezdjek hozzá. ( Míg készültem a nyelvvizsgára 4-5 nyelvtanárnál voltam, de mind magyarul beszélt hozzám így a végén egy amerikai egyetemistával készültem.)
2023. júl. 21. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. Simán, ha komolyan veszed. Mondjuk ha még az írott szöveget sem érted, akkor nem csoda, hogy magyarul beszéltek hozzád, de ha ez szerinted probléma, akkor jelezni kell nekik. Normális nyelvtanár az idő nagyobb részében a célnyelven beszél.
2023. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az írott szöveg értését úgy értem ,hogy jelenleg. Mióta nyelvvizsgáztam,nem használtam a nyelvet.
2023. júl. 21. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!