Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz B2-ről kb mennyi idő...

Olasz B2-ről kb mennyi idő elérni a C1-et?

Figyelt kérdés
Tavasszal csináltam meg a B2-t ami 80% lett. A cél a C1 lenne, lehetőleg 1 éven belül. Ez mennyire reális? Mit tudok tenni annak érdekében, hogy meglegyen? (Tanárral heti 1× tanulom)

2023. aug. 1. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. Én kéttannyelvűre jártam. Az első év végére megvolt nekünk a B2 szint, viszont a C1 csak az 5. év végére lett meg. Pedig mi az első évben heti 20 órában, a további 4 évben pedig heti 5-6 órában tanultuk, illetve utaztunk sokat Olaszba. Így lett nekem 92%-os a C1, az 5. év végére. Az egy évet én kevésnek érzem, ha csak heti egy alkalommal foglalkozol vele.


Miért szeretnél C1-et? Miért nem elég a B2? Oda szeretnél költözni?

2023. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már 4 éve tanulom az olaszt, q éve intenzíven (heti 1-2 óra volt) mellette gyakorlás.

Ezt a kérdést nem értem. Nyilván ha már eljutottam B2-ig akkor szeretnék továbbmenni, és eljutni felsőfokig.

2023. aug. 1. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor van értelme, ha utána intenzíven használni fogod. Figyelj, én perfektül beszéltem olaszul az 5. év végére. Azóta eltelt 9 év és nem használtam intenzíven. Jelenleg egy gyenge B2 szinten vagyok, ha beszélnem kell nagyon ritkán. Ha nem kell intenzíven használnod minden nap, akkor felejteni fogsz, akkor is ha feltornázod magad C1-re. Csak akkor kell a C1, ha ott akarsz élni vagy a munkádhoz kell vagy mondjuk a családodban valakivel csak úgy tudsz beszélni. Minden más esetben elég a B2.
2023. aug. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A papír miatt is kell, illetve nem tudhatom mit hoz a jövő, lehet hogy munkához kelleni fog, de még a kiköltözés sincs kizárva a jövőben.

Te CILS-et csináltál vagy sima magyar BME-t?

Egyébként köszönöm a hozzászólást.

2023. aug. 1. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a papír miatt kell, az is jó indok. Felvételihez jól jön egyetemre a plusz pont miatt.


A kéttannyelvűsöknek mindig helyben szervezik a nyelvvizsgát, mert nekünk egyben van az emelt érettségivel. A nyelven kívül mi két érettségi tárgyat olaszul teszünk le. Így az egészre kapunk emelt érettségit és C1-es nyelvvizsgát is.

2023. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csináltam origo és cils nyelvvizsgát is. Olasz minorral mentem mindkettőre, az origo 80% felett lett, míg a CILS csak másodjára lett meg. (2 rész nem sikerült). Nagyon nagy különbség van a BME, Origo és a CILS között. Több olasz szakos/minoros is többször ment el a CILS-re. Azt tudom tanácsolni, hogy olvass sokat, cikkeket, könyvet (cikket mindenképpen, könyvet ha szeretsz olvasni), hallgass rádiót, nézz videót. Ha a cilsre mész tudok még hozzá tanácsokat adni, most azt írtam le, ami mindegyikhez hasznos.
2023. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 #6 köszönöm a válaszokat.

#6 én BME-t csinálnék, aztán ugyanúgy C1-et CILS-ből, de ugye én se mennék át azonnal az összesen, nézegettem feladatsorokat és iszonyú nehéznek tűnik.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék, ha gondolod privátban is leírhatod.

2023. aug. 3. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!