Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő lenne olaszból egy...

Mennyi idő lenne olaszból egy közép vagy felsőfokú szintet elérni?

Figyelt kérdés

Kicsit tanultam már egyedül, olyan alap szinten értem, amit olvasok vagy hallok. Szavakat leginkább, nyelvtant kevésbé. Szavakat könnyebben tanulok, mint szabályokat.


Angolból felsőfokúm van, és alapszinten tudok németül.

Mesterképzéses felvételihez jól jönne még plusz pont.


Szerintetek kb. mennyi idő lenne a közép és mennyi a felsőfokot elérni? 1 év elég lehet egy felsőhöz, ha minden nap tanulom?



2018. jan. 5. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Sok itt a szövegben az ellentmondás: először is ha angolból felsőfokúd van, akkor ott magas szinten el kellett sajátítani a nyelvtant is (vagy nem?), vagyis az olasz nyelvtannak is mennie kell, ráadásul a két nyelv nyelvtani logikájában vannak átfedések. Egyébként az olasz nyelvtan rendkívül logikus.


Mennyi időbe telt elérni az angol felsőfokot? Máris meg van a válasz, hogy mire lehet számítani, milyenek a képességeid... nagyban függ a hozzáállástól is, ezt mindenképpen ki kell emelni, viszont annyi idő elég lesz, amennyit kitűztél magad elé.

2018. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az angolt kisgyermek korom óta tanultam, a nyelvtannal nem sokat foglalkoztam, inkább zenét hallgattam, mesét olvastam, később könyveket, filmeket. Persze, a felsőhöz megnéztem ezt-azt nyelvtanból, de az az igazság, hogy nem pörögtem túl a témát. Csak úgy megszoktam, hogy egyes dolgokat hogyan szoktak mondani. Más most leülni egy nyelvkönyv fölé és tudatosan tanulni a nyelvtant egy új nyelvnél. Látok logikát, és a szavak között is van, ami nagyon ismerős, ezért is haladtam szerintem egyedül is gyorsabban. De sok a kérdőjel azért. Ráadásul ugye az angol volt az első és leghosszabb ideje "tanult" nyelvem, nem tudom megmondani, hogy egy új nyelvet mennyi idő alatt tudnék megtanulni. A képességeimet ezen a téren szerintem nem ismerem reálisan, mivel effektive tanulni nyelvet nemigen tanultam. Suliban volt német, amiből egyetlen célom az volt, hogy meglegyen. Sosem szerettem, így nem is tanultam igazán. Ez nem hiszem, hogy mérvadó.


Te milyen technikával tanultál meg olaszul?

2018. jan. 5. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:
1 év alatt inkább a közép reális.
2018. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!