Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a nehezebb nyelv?...

Melyik a nehezebb nyelv? Spanyol, német vagy angol?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A német a nehezebb, aztán a spanyol és a legkönnyebb az angol.
2023. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én pont ezt a hármat beszélem. Szerintem az angol nagyon könnyű úgy általánosságban, legalábbis kb. középszintig vagy egy erős alapszintig mindenki eljuthat vele. A spanyol már nehezebb, de az inkább az elején, és ha ott megérted, akkor már könnyen tudsz haladni. A német az meg...hát az szop@s. Az elején is meg később is.
2023. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyire kell tudnom spanyolul, hogy Spanyolországban élhessek?
2023. aug. 9. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindhármat beszélem, a németet és angolt felsőfokon, spanyolból mondjuk az aktív tudásom inkább középfok, de felsőfokú szövegeket is megértek.

Ez elég szubjektív, hogy kinek mi a könnyű meg függ attól is, milyen nyelveken beszélsz már, de ezek közül az angolt tartom a legkönnyebbnek egyértelműen. A spanyol meg a német számomra nagyjából kb. egy szinten van nehézség szempontjából (már ha valaki tényleg komolyan meg akarja tanulni), talán a spanyol valamennyivel könnyebb.Csak más bennük a nehézség. Kiejtés szempontjából szerintem egyik sem vészes, a nyelvtannál a spanyol abban nehezebb, hogy sok igeidő van, rengeteg a rendhagyó ige, nehézséget szokott okozni a kötőmód megértése és alkalmazása is, ezzel ellentétben a németben kevés igeidő van, főleg amennyit szóban valóban használnak, ragozás szintén van, de még mindig kevesebb, mint a spanyolban, kevesebb a rendhagyó ige, viszont 3 nem van, míg a spanyolban csak 2 és ott ha az ember az első pár órán megtanulja a szabályokat, akkor 1-2 kivételtől eltekintve nem okoz nehézséget, hogy most egy szó hímnemű vagy nőnemű. A németben is vannak erre szabályok, de ott minden új szónál ki kell írni a nemét is, mert ha nem tudod, nem tudsz helyes mondatokat alkotni. A többes szám is komplikáltabb a németben, meg a különböző esetek.

Beszélni és mondatokat alkotni hamarabb el lehet kezdeni a spanyollal.

2023. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudnál segíteni a spanyolban, kérlek?
2023. aug. 9. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Mennyire kell tudnom spanyolul: ez attól függ mit szeretnél ott csinálni. A nem nyelvszakos erasmusosok (Ott voltam erasmuson) már középfokkal jól elboldogultak. Én spanyol szakos voltam így nem okozott gondot.


A kérdésre a válasz: szerintem emberfüggő. Alapból a német a legnehezebb. Ha a nyelvtant nézzük az angol könyebb, de nekem mégis sokkal jobban ment a spanyol, könnyebben megjegyeztem.

2023. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem német, angol=spanyol. Az angol spanyol mas, de sztem nagyjabol ugyanolyan nehezsegu.
2023. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!