Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ⭕️Kérem szépen a segítségüket?

⭕️Kérem szépen a segítségüket?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segíteni lépésről lépésre, hogyan tudnék tanulni egy új nyelvet a nulláról? Nem akarok a részletekbe menni, de végtelenül hálás lennék, ha leírná valaki hogyan érdemes elkezdeni, hogyan haladjak és növeljem az intenzitást, stb.

2023. aug. 12. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Duolingo szerintem elég hasznos
2023. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyetlen tuti módszer, mindenkinél más módszerek hatékonyabbak.

Egyszerűen el kell kezdeni.

Itt van pl. egy csomó minden, amiből el lehet kezdeni csipegetni:

https://www.youtube.com/results?search_query=angol+kezdő


Amúgy hány évesen nem sikerül visszaemlékezni rá, hogy az iskolában hogy is volt ez? :) Volt ugye könyv, munkafüzet, hanganyag, a tanár tudta a megoldásokat (ami helyett kell ugye megoldókulcs), és hajrá. Ilyesmik itt vannak: ki kell választani egy tankönyvsorozatot és csinálgatni:

[link]


Nincs rossz módszer, ezen nem kell aggódni. El kell kezdeni és minden nap foglalkozni vele valamennyit - nyilván minél többet, annál jobb. Legyen valami jegyzetfüzet, amibe az ember leírja az írásbeli feladatok megoldásait, lehet szótárfüzetet is használni, de manapság a szavak memorizálását appok, internetes oldalak is segítik (pl. quizlet), de bármi jó, csak az nem, ha az ember azzal tölti az idejét, hogy a tökéletes módszert vadássza, ahelyett, hogy megtanulna újabb 10-20 szót, vagy bármi ilyesmi.

2023. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Én most kezdtem a 4. idegen nyelvet tanulni nulláról. Egy pár hetes intenzív tanfolyammal indítottam. Tanulunk fontos kifejezéseket, nyelvtant, hallgatunk szöveget, anyanyelvi tanár tartja az órákat stb.

A következő két évben szeretnék eljutni nulláról B2-re. Tudni kell, hogy abban az országban élek, ahol ez a nyelv, viszont mindenki jól beszél angolul, azaz mindenki angolul válaszol, akkor is, ha ezen a nyelven beszélek hozzá.


Igazából én mindent tanárral tanultam. Eddig közoktatásban illetve egyetemen. Aztán persze egy alap szint után jöhetnek a filmek, szakirodalom, szépirodalom stb.

Illetve nagyon segít, ha összejössz valakivel, akinek az az anyanyelve vagy az a közös nyelvetek.


Persze a sokadik nyelvnél a többi nyelvtudás nagyon sokat segít.

2023. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom a Duolingos válaszomat miért kellett lepontozni... Franciául tanulok rajta, és már B1-es szinten vagyok, pedig nincs fél éve, hogy elkezdtem... Nyilván a kiejtést és a beszédkészséget nem itt fogja az ember a leghatékonyabban elsajátítani, de kezdésnek teljesen jó alapokat tud adni, főleg ha az embert érdekli annyira, hogy néha egy-egy nyelvtani dologra rá is gugliz...
2023. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok függ attól is, hogy milyen nyelvről van szó. Ha valamilyen ritka szuahéli vagy majáj nyelv lenne, máshonnan kezdeném, de tegyük fel, hogy nem véletlenül írtad a kulcsszavak közé, hogy "angol", mert az angol nyelvre célzol.


Kezdeném (ez esetben) azzal, hogy már biztosan nem a nulláról indulsz.

Gyűjtsd össze a már jól ismert kifejezéseket. Pld.


Good morning.

Thank you very much.

I love you.


Fogadni mernék komolyabb összegbe, hogy tudnád folytatni a sort, és legalább 20-30 ilyen kifejezés összegyűlne, ha akarnád.


Kezdheted pld ezeknek a kifejezéseknek az elemzésével. Sok nyelvtani és szókincs-beli "tanulság" vonható le belőlük a későbbiekre. Pld az "I love you" kifejezés valójában már egy teljes kijelentő mondat egyszerű jelen időben, hiszen minden szükséges mondatrész benne van:

I = Én (alany)

love = szeret(ni, ige)

you = téged (tárgy)


Ismerd fel, hogy a mondatok kötött szórendje miatt máris az egyszerű jelen időt kijentő mondatban ismered is. (Pld a "you" most azért "téged/titeket/Önt/Önöket" és nem "te/Ön/ti/Önök", mert az állítmány után van, és nem előtte.)

Ha hozzá tanulsz 2-3 egyszerű, általános igét, máris egy csomó mondatot magad is megalkodhatsz. Pld:

eat = enni

drink = inni

play = játszani


Ehhez hozzávesszük azokat a személynévmásokat, amihez nem kell ragozni az igét. Azt csak egyes szém 3. személyben kell (tehát ha az alany "ő"), azon kívül a teljes lista:


you = te/Ön/ti/Önök

we = mi

they = ők


Máris kezdhetsz játszani azzal, hogy a tárgy helyébe alami logikus és közismert főnevet teszel, és megalkotod a saját mondataidat:


"They play tennis." = Ők + játszani + tenisz = Teniszeznek.

"We drink Coca Cola." = Mi + inni + Coca Cola = Kólázunk.

"You eat hamburgers" = Te/ti + enni + hamburgerek = Hamburgerezel / hamburgereztek.


Persze egy csomó kis kegyes csalás van ebben, apró nyelvtani finomságok még hiányoznak, de "első leckének" jó játék és jó élmény, pont megadja a kezdőlökést.

2023. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt sem tudod, hogyan állj neki, inkább nyelvtanárral vagy kurzuson érdemes elkezdeni. Az önálló tanulást nulláról inkább olyanoknak javasolnám, akiknek van tapasztalata a nyelvtanulással.
2023. aug. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!