Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire korrekt...

Szerintetek mennyire korrekt dolog segítségül venni a neten lévő kidolgozott nyelvi érettségi tételeket?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen található az interneten meg fogalmazások, esszék. Ki kell dolgoznunk az adott témákat...ilyenkor mennyire korrekt dolog ezekből szemezgetni és mondatokat átírni, gyűjtögetni belőlük? Természetesen nem arra gondolok, hogy egy az egybe az egész szöveget ctrl+c ctrl+v, hanem átírva, személyre szabva, kiválogatva használni őket. Egy tanár szemében ez csalásnak számít? Oké, nyelvvizsgán meg érettségin senkit nem fog érdekelni, hogy ezt most magadtól mondod vagy máshonnan szedted össze, de ez most egyelőre egyfajta házifeladat.
2015. okt. 29. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen mindegy. A végén úgy is az számít, hogy mi van a fejedben :)
2015. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már az is valami, h9ogy egyáltalán ilyen aggályod támad! A legtöbb kortársadnak ilyesmi az eszébe sem jut.

Egyébként szerintem belefér. Nem különbözik attól, mintha könyvekből raknád össze. A lényeg az, hogy amíg átdolgozod el is olvasod, és ha nem vagy síkhülye, akkor meg is ragad benned, legalább a lényege.

2015. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Persze, úgysem szó szerint marad meg a fejemben meg lehet rajta változtatni csak mégis valahol olyan csalásnak érzem. Nyilván csak olyasmit írok le, amit értek és tudom, hogy mit jelent meg tulajdonképpen én rakom össze, válogatom ki, hogy mit szeretnék csak...magamtól nem tudnék ilyet írni. Hiába van meg a szókincsem, hiába ismerem a nyelvtant, szerkezeteket valahogy nem jön elő vagy nem tudom.

2015. okt. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!