Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mai világban, aki hobbiszint...

A mai világban, aki hobbiszinten akar megtanulni kínaiul, elég annak a beszélt nyelv is, pinjin segítségével?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit akarsz vele. Barátoknak mondani pár mondatot, kínaiul kommentet írni, ellátogatni Kínába, munka közben használni vagy csak tanulmányozni a nyelv szerkezetét.
2023. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban kínaiaknak segíteni a letelepedésben, itt a nyugati határszélen.
2023. aug. 14. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kínainak nagyon sok beszélt formája van, ezért a pinyinnel önmagában nem fogsz sokra menni. Pont az írás, ami stabil. Én tapasztaltam olyat (4 évig tanultam kínaiul), hogy a Kína különböző részéről érkező kínaiak inkább írásban kommunikáltak egymással, annyira más volt a kiejtés.
2023. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez jogos!
2023. aug. 14. 09:21
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha kínaiak letelepedésében akarsz segíteni: ehhez a kínaiaknak megvan a maguk "hálózata", így nem biztos, hogy ezen a piacon tudsz majd labdába rúgni, hacsak nincs megfelelő kapcoslatrendszered. Ráadásul a kínai üzleti kultúrában fontos a bizalom kialakítása és az ajánlás, és aki idejön, az a nagybácsi ismerősének a barátjának az unokatestvéréhez fog fordulni segítségért, sőt nagy valószínűséggel eleve azért itt probálkozik, mert az x y-jának a z-je már itt van.

Kínában nemcsak a mandarinnak (putonghua) van többféle kiejtése/dialektusa, hanem rengeteg más nyelvet is beszélnek, ami nem is kölcsönösen érthető a mandarinnal, azaz az ideérkező kínai nem biztos, hogy beszél mandarinul.


Ettől függetlenül tanulságos kínaiul tanulni, de ne hagyd ki az írást teljesen. Ha netán elvetődnél egyszer Kínába, nem baj, ha tudod, melyik ajtó a bejárat ;)

2023. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ha kínaiak letelepedésében akarsz segíteni: ehhez a kínaiaknak megvan a maguk "hálózata", így nem biztos, hogy ezen a piacon tudsz majd labdába rúgni, hacsak nincs megfelelő kapcoslatrendszered."


Ezt tudom. Ebben kispályás is maradok és nem is akarok nagyon erősködni a belső körökkel.


"Ettől függetlenül tanulságos kínaiul tanulni, de ne hagyd ki az írást teljesen. Ha netán elvetődnél egyszer Kínába, nem baj, ha tudod, melyik ajtó a bejárat ;)"


A passzív írástudásom az jó. Csak én magam nem gyakorlom külön a 汉字-kat.

2023. aug. 14. 11:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbi, akkor te hozod a szabályokat, te döntöd el, hogy neked mi fontos és mennyire felel meg.
2023. szept. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!