Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem tudok angolul, de nem...

Ha nem tudok angolul, de nem is szeretnék, inkább olaszul, az a mai világban milyen? Hátrány?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hátrány.

Ha Olaszországban képzeled el a jövődet, akkor előny.

2023. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy hátrány tud lenni manapság ha valaki nem beszél angolul, de ha pl Olaszország a cél egyszerűbb úgy munkát találni ha az anyanyelvüket beszéled.
2023. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Angolul tudni nem előny, nem tudni abszolut hátrány.


Nem az a kérdés, hogy tudsz-e angolul, hanem hogy milyen nyelven beszélsz még mellette. Ebből a szempontból az olasz jó választás, sokan is beszélik, van élő gazdasági kapcsolatunk olaszokkal, tehát akár munkát is találhatsz vele. Második idegen nyelvnek tökéletes.


Az angol után.

2023. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az angol sajnos mindenhol kell lassan. Az olasz csak arra kijelölt és kapcsolódó munkahelyeken és pozíciókban, meg persze Olaszországban. Az olasznál a spanyol is hasznosabb, mert több országban beszélik.
2023. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyszerre 2 nyelvet lehet tanulni? Mennyi idő elsajátítani mondjuk a középszintet a 2 nyelvből? Miért előny angolul tudni?
2023. aug. 15. 13:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Én iskolában világéletemben két nyelvet tanultam, először oroszt és németet, aztán meg németet és angolt. (a német kvázi újratanulás volt, az angol meg heti 5 órával tagozat)


Az angol középfokot (akkor még csak állami volt) elsőre letettem három és fél tanév után (ezek szerint kb. 660 iskolai tanóra után).


A német középfokot sok-sok év kihagyás után, munka mellett fél évig szombatonként délelőtt nyelvtanfolyamra járva csináltam meg. Ez már TELC vizsga volt, érzésre kb. alapfokú nyelvvizsgának felelt volna meg a "Rigó utcai" szerint a követelmény. Meglepően könnyű volt.


Ma már angolt lényegesen könnyebb tanulni. A 90-es években vadászni kellett az idegen nyelvű szövegeket (pl. megrendeltem a Newsweeket, diákoknak ingyen volt), filmeket is videókazettán szerezhettél, nézted, ami volt, én pl. 18 évesen a Polanski-féle Machbet filmet (azóta is a fülemben van, hogy "All hail to thy, Thane of Cowdor", baromi hasznos kifejezés! :) )


Szóval a két nyelv egyszerre tanulása nem zavart be. Nem akartam németórán oroszul megszólalni... inkább ha már egy nyelven tudsz, magabiztosan ki tudod magad fejezni, összetett, árnyalt fogalmazásra vagy képes, akkor mész bele az új nyelv esetében olyan mondatokba, amiből nem fogsz tudni kijönni.

2023. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én olaszul tudok nagyon jól (fordítóit végeztem), angolul középszinten.


Bármilyen állást nézek, amihez kell az olasz (a legtöbb esetben felsőfok, a középfok nem elég) megköveteli az angol nyelvtudást is. (Minimum közép, de a legtöbbször felsőfokon.)


Lehet egyszerre két nyelvet tanulni, a legtöbb gimnáziumban (nem tudom, hogy kötelező-e, ha igen, akkor az összesben) két nyelvet tanulnak.

2023. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Milyen nyelvtanfolyamot ajánlanátok? Teljesen hülye vagyok az ilyenekhez, kérlek segítenétek?
2023. aug. 15. 14:20
 9/15 anonim válasza:
a legtöbb olasz angolt tanul,
2023. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Én személy szerint filmekből és zenékből tanultam meg angolul úgy, hogy ma egy multinál amerikaiakkal beszélgetek napi szinten, és a nyelvtanommal is minden rendben, mert szerencsére az angol nem egy bonyolult nyelv. Spanyolt szintén így kezdtem el: tetszett, ahogy hangzik, és elkezdtem spanyolul nézni dolgokat felirattal. De nagyon sok applikáció is van, ami segít elkezdeni nyelvet tanulni. Az angolt szerintem fel lehet venni ma már szinte a napi teendők közben is, interneten meg főleg.
2023. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!