Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem tudok angolul, de nem...

Ha nem tudok angolul, de nem is szeretnék, inkább olaszul, az a mai világban milyen? Hátrány?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 12:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Miért előny angolul tudni?"

:)))

Elég lesz majd akkor elkezdeni tanulni, amikor már érzed, hogy jó lenne. Addig tanuld nyugodtan az olaszt, azzal jobban fogsz tudni haladni úgyis, mert arra van motivációd.

2023. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
56%
Nagy hátrány. Az olaszt leginkább Olaszországba beszélik, és nagyon sehol máshol. Csak akkor előny, ha Olaszországba akarod elképzelni az életedet. Javaslom azt, hogy tanuld meg az angolt, és javaslom azt is, bár nem kell ha nem akarod, de megtanulhatsz egy második nyelvet, mint például spanyol vagy francia. Ezt a három nyelvet sok helyen beszélik, és előnyös ha megtanulod azokat a nyelveket. Jó szerencsét a nyelvek megtanulásához!
2023. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
56%

Amúgy még azt akartam mondani, hogy ez a te döntésed. Én csak elmondtam neked a legelőnyösebb nyelveket. És megint,

sok szerencsét a nyelvek megtanulásához!

2023. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%

Régebben azt mondtam nálam fiatalabbaknak, hogy olyan nyelvet is jó tudni, amit nagyon sokan beszélnek, meg olyant is, amit nagyon kevesen. Hogy éppen egy adott pillanatban megy-e az ember valamire valamelyikkel, az egy egészen más kérdés. Én például nem vagyok rossz angolból, és 20 éven át volt egy olyan könyvtáram a vállalati gépemen, aminek a neve rövidítés abból jött, hogy: Ha egyszer a német főnökeim megkérdeznék, van-e valamiről valami véleményem... Sosem kérdezték meg. :D Mert amikor bajban voltak, mármint a vállalat volt bajban, aminek a vezérkarát képezték, akkor tolmácsot is hoztak, meg szalámis szendvicset is. Aztán, ha megmondtuk, mit javasolunk, utána megint le se... bennünket :D És a pár érintkezésből kiderült, hogy max. a negyedrészük tud angolul.

Azért egyre felhívnám a figyelmet. Ezek szerint még mindkét nyelv az álomvilág tartománya. A középfok az olyan se hús, se hal. Már nem lehet azt mondani, hogy az ember nem tud valamit, de azt meg pláne nem lehet mondani, hogy tud. Hogy te mikorra jutsz el két nyelvből az igazi felsőfokra, azt senki meg nem tudja mondani, de az biztos, hogy ez egy nagy befektetés lesz.


"megrendeltem a Newsweeket, diákoknak ingyen volt"

És tényleg. :D Mi hárman összeálltunk, mivel mind 30 fölött voltunk már, valahogy nem tudtuk kijátszani az éberséget. :D Így sem volt kevés, és ráadásul én nem is kedveltem, én hetente kétszer elmentem a Felszabadulás téren az árkádok alatt volt egy újságos, ott vettem Guardiant. Ha jól emlékszem, 200 Ft volt, cserébe ha erősen végighúztam az ujjamat rajta, akkor olvashatatlanná kentem a festéket. A hőskor. :)

2023. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
21%
Nyugaton az angol vagy német helyett egyre inkább arabul tudod megértetni magad.
febr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!