Nyelvizsga tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki tett már nyelvvizsgát (leginkább orogó b2-t) mesélne vagy adna néhány tanácsot? Milyenek a szóbelizetetők? Az írásbelire elég volt az időtök?

Köszönöm ha válaszolsz!



2023. aug. 25. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Menjél inkább DExamra, az sokkal kiszámíthatóbb!

[link]

2023. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%

Én több mint egy éve csináltam és csak a saját tapasztalatomból tudok nyilatkozni, de remélem ez is segít valamennyire.


Az írásbelin azt a hibát követtem el, hogy mindent a piszkozatira írtam, így leszakadt a csuklóm és majdnem kifutottam az időből, az első feladatot nagyon átellenőrizni sem tudtam. Hálistennek sikerült, de visszagondolva nem írnám az egész levelemet piszkozatira. Szóval ott én azt tudom ajánlani (persze ez is relatív, másnál ez nem is lenne hiba) meg hogy nem szabad nézni folyamatosan az órát mert csak bestresszeled magadat. Nem tudom miből készülsz, de a nagy origo felkészítőt tudom ajánlani, ha ott a feladatokat jól meg tudod csinálni, nem lesz baj. :))


A szóbelire én jobban ráizgultam, mint az írásbelire de visszanézve az írásbeli nehezebb volt. A vizsgáztatók jófejek voltak. Maga a szóbelinél a kommunikatív készséget pontozzák nagyon, a honlapon nagyjából leírják ide mi számít bele. Tippnek talán azt tudom mondani, hogy ha lehet próbálj meg folyamatosan beszélni (ha bakizol párat az még nem baj szerintem, én is hibáztam és átmentem) és ha van egy kis önbizalom az sose árt! ;))

Hallgatásnál szintúgy a felkészítő könyvet ajánlom!!



Függetlenül attól hova mész vizsgázni majd, sok sikert előre is!!

2023. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen, mindenképpen figyelek majd az időre! Egyébként angolra megyek. :)
2023. aug. 25. 23:30
 4/6 anonim válasza:
#3 Én is azon voltam, sok sikert! :))
2023. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Felkészülés:

Az írásbelire és hallgatásra a legjobban úgy tudsz felkészülni, ha minél több feladatot oldasz meg. Úgy tudsz a leghatékonyabban gyakorolni, ha konkrétan Origo-s feladatokat oldasz meg. Ezen a linken lekérhetsz Origo nyelvvizsgás feladatokat: [link]

Ezen kívül számos szövegértési és fogalmazási feladatot találsz az interneten. Minél többet csinálsz meg annál jobban fog menni. A fordítás ér a legkevesebb pontot, ezért arra érdemes a legkevesebb tanulási időt fordítani. Ha gyakorolni szeretnéd, akkor gyakorlatilag bármilyen angol szöveget csak fordíts le.

A szóbelire lehet a leghatékonyabban tanulni. Rengeteg könyv, de akár internetes forrás is van, ami angol kérdések százait gyűjti össze. Az a legjobb, ha fogsz egy ilyen forrást és annyi kérdést teszel fel magadnak hangosan és válaszolsz rá hangosan amennyire csak tudsz. Erre egy jó könyv: [link] ; Ez a könyv azért is nagyon jó, mert nem egy szintet (pl. B2) céloz meg, hanem az összeset egyszerre, illetve témák szerint vannak kategorizálva a kérdések. Érdemes átfutni az összes kategóriát. Van egy Elsa Speak nevű mesterséges intelligencián alapuló alkalmazás, ami felolvastat veled szövegeket, majd kiértékeli az angol kiejtésed. Nagyon jól lehet vele a kiejtést gyakorolni. A szóbeli utolsó része a szerepjáték, amire leginkább úgy tudsz felkészülni, ha megkérsz valakit, aki jól tud angolul, hogy beszélgessen veled. Itt egy mintavideó a szóbeli szerkezetéről: [link]


A vizsganapon:

Az írásbeli és a hallgatás miatt nem kell izgulni. Gyakorlatilag végig tudod vinni az egészet úgy, hogy nem szólsz egy szót senkihez. Bemész, megírod, kijössz.

Az idő szempontjából az a jó hír, hogy 3 óra áll rendelkezésre az írásbelire és általában mindenki hamarabb befejezi. Amikor én írtam, akkor például én voltam az utolsó, aki kiment a teremből, de még így is hátra volt fél óra.

A vizsgáztatók szinte mindig nagyon kedves emberek. Nagyon szerencsétlennek kell lenned, hogy valaki olyat fogj ki, aki szemétkedni fog veled. Hidd el, hogy a vizsgáztatók már rengeteg feleletet hallottak és nem te leszel a legrosszabb közülük. Ők mindenre fel vannak készülve. A vizsgaközpont érdeke is, hogy te átmenj, hogy cserébe nekik jó hírnevük keletkezzen.

Nyugodtan vigyél magaddal azt, amit csak szeretnél. Vigyél szerencse kabalát ha kell, akár 5 különböző szótárat vagy egy teljes piknik szettet. 3 óra alatt simán megéhezel vagy szomjas leszel, ezért ez nagyon fontos. Szótárból érdemes kettőt vinni, viszont figyelj oda, hogy ne tematikus szótár legyen, mert elveszik tőled. Legyen nálad pót toll és ceruza. Személyi igazolvány nélkül nem engednek vizsgázni. Abban a ruhádban menj, amiben a legjobban érzed magad.


Jó felkészülést és sok sikert kívánok!

2023. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úristen, nagyon szépen köszönöm utolsó a választ! Mindenképpen megfogadom a tanácsaidat. :)
2023. aug. 28. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!