Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor kell nyelvizsga a...

Most akkor kell nyelvizsga a diplomához vagy sem?!

Figyelt kérdés
Egyik ismerösöm jelentkezett egyetemre, azt mondta hogy laza lesz, mert nem kell már a diplomához nyelvvizsga. Valóban? A Pázmány Péter egyetemre ment ovononek. Tényleg nem kell hozzá diploma ? A Neten azt irták, hogy eltörölte a kormány. Csak olyan hihetetlen számomra.

2023. júl. 28. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Hivatalosan nem kell.

Miért lenne amúgy hiteltelen? A gyakorit hitelesebbnek találod? Érdekes. De akkor sem kell.

2023. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert amióta az eszem tudom kellett most csak egyszer a kormány eltörli és nem kell!?
2023. júl. 28. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Mondom, NEM kell.

Te nem hiszed el, vagy mi a fene? NEM KELL. Eltörölték a minimumponthatárt, az emelt szintű érettségit is(felvételiknél), és bizony, nem, nem kell a diploma kiadásához a nyelvvizsga sem. Remélem megérted, ennél jobban nem lehet elmagyarázni.

2023. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtammal az egyetemek saját döntési joggal rendelkeznek arról, hogy szükséges e nyelvvizsga a diploma megszerzéséhez és amennyiben igen, melyen szakon, mennyi és milyen fokú azt is az egyetemek döntik el saját maguk.
2023. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bármilyen diplomához mindenki számára kötelező nyelvvizsga-követelményt eltörölték, de az egyetemeknek joguk van egyes diplomák kiadását nyelvvizsgához kötni. Úgyhogy az adott egyetemen kell utánaérdeklődni, hogy kell-e nyelvvizsga az adott diplomához vagy sem.
2023. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"amióta az eszem tudom kellett most csak egyszer a kormány eltörli és nem kell!?"

Amióta az eszedet tudod, a kormány hozott rendeleteket, nem? Most egy olyat hozott, hogy a kormány már nem írja elő a nyelvvizsgát, hanem az egyetemekre bízza, hogy előírják-e vagy nem. El tudom képzelni, hogy egy óvónői diplomához nem írják elő, hiszen egy magyar óvónőnek a magyar anyanyelvére van szüksége a munkája kapcsán mondjuk 99,99%-ban, nem idegen nyelvre.

2023. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nyelvizsga nem kell

nyelvvizsga kell elég sok diplomához továbbra is, de nem mindegyikhez

az egyetem döntése, hogy kell-e vagy nem


van valami baj az egyetemi autonómiával, vagy mi nem tetszik?

2023. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!