Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hiteles az alábbi oldal?

Mennyire hiteles az alábbi oldal?

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 26. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
10-es skálán 6,3-as a hitelességi rátája
2023. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom... Úgy kezdődik, hogy

"Azon töröd a fejed, hogy hogyan használd helyesen a pontosvesszőt, vagy hogy hova helyezd a határozószavakat a mondatban? Ha igen, jó helyen jársz."

Szerintem amikor valakinek ilyen kérdései vannak, akkor azon a szinten már ne magyar nyelvű oldalakon keresse a választ.

Aztán random belekattintva egy másik részébe, ezt olvasom:

"Függetlenül attól, hogy angol órán próbálsz egy angol nevet választani magadnak, vagy ..."

Az angolóra egy szó, az "egy" pedig baromira bele van erőltetve ebbe a magyar mondatba (nyilván az angol nyelv hatására). Szóval aki ennyire nem ismeri a saját anyanyelvét se, az ne akarjon angolt tanítani...

Jó, adok neki még egy esélyt:

"Használd az alábbi oldalakat, amelyek bemutatják az angol melléknevek használatáról szóló szabályokat, hogy gazdagabbá és leíróbbá tedd az angol tudásod."

"Leíróbbá"? :D Ez meg nagyon úgy hangzik, mintha valami angol oldalt lefordított volna magyarra...

Inkább hagyd, vannak sokkal jobb oldalak is.

2023. aug. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani jobb oldalakat?
2023. aug. 27. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiteles mihez, mi célból?


Az oldal egy az egyben gépi fordítása az angol verziónak - [link]

Nem helytelenek maguk az információk, de süt róla, hogy hozzáértő magyarul beszélő ember nem lektorálta a szöveget, nem bizalomgerjesztő.


Maga a cég létezik, legalábbis én pár éve e-mailezgettem velük külföldi nyelvtanfolyamról, akkor megbízhatónak tűntek. A COVID lehet hogy nekik is betett.

2023. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jobb oldalak pl.:

[link]

[link]

2023. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!