Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetek fordító?

Hogyan lehetek fordító?

Figyelt kérdés
kezdjük ott hogy angolból nagyon jó vagyok, és szeretnék el indulni az úton csak nagyon félek mert pár napja kezdődött a suli és attól félek hogy csalodást fogok okozni):
2023. szept. 3. 02:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból viszont szemmel láthatólag nem vagy jó, először azt kéne fejleszteni.
2023. szept. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld a nyelvet és azon kívül is tegyél szert széleskörű műveltségre.

Németből én is nagyon jó voltam egy időben, éltem is kint egy évtizednyit, talán többet is német nyelvterületen és amikor hazajöttem profitálni akartam a nyelvtudásomból, de elvette a kedvemet, hogy az első megbízással sem boldogultam.

Ugyanis egy szőlészeti, borászati szakmunkát kellett volna lefordítanom, de sajnos egy csomó mindent magyarul sem értettem, mivel sem kertész, sem borász nem vagyok, így nem foglalkoztam tovább a dologgal.

2023. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyelvi bachelor, utána fordító mester. úgy készülj, hogy a legtöbb egyetemen háromnyelvű a képzés, két középfok kell a felvételihez a mesterre. meg nem árt mellé valami specializáció, jog, orvoslás, stb. ha meg is akarsz élni belőle. elég szrul fizetett munka.
2023. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen mondatot írtál a saját anyanyelveden, és legalább 7 hiba van benne. Így nem fog menni.
2023. szept. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!