Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet leghatékonyabban...

Hogy lehet leghatékonyabban nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Angolt szeretnèk tanulni ,Duolingot használom de ,hosszabb összetett mondatoknal sehogy nem tudom őket összerakni ,nincs nyelvtani magyarázata hogy kéne ,mit gondoltok ?Ti hol tanultok nyelvet ?
2023. szept. 4. 13:52
 1/7 anonim válasza:
Nézz mindent azon a nyelven amit meg szeretnél tanulni, filmeket,videókat. Ne Tankönyvekből tanulj,mert nem tudod jól felhasználni őket a valóságban. Ráadásul sokkal nehezebb könyvekből.
2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen kezdő szintten azt javaslom, hogy legyen egy nyelvkönyved magyarázatokkal, hogy megértsd a nyelvtant. Hasznosak még a nyelvtanító videók is, amelyekben elmagyarázzák a dolgokat.


És emellé természetesen az, amit az első mondott.

2023. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Duolingoval 2 év után sem fogsz eljutni B1 szintre sem, legegyszerűbb ha az alap nyelvtani szabályok elsajátítása után aktívan kezdesz el kommunikálni különféle webszervereken vagy MI-vel
2023. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy angol szótáram otthon ,meg duolingo az ügy mennyire jó ,hatekony a kettő együtt ?
2023. szept. 4. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hatékony. Ha a duolingóból nem érted meg a nyelvtant egy szótárral sem fogod.
2023. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Duolingo semmi nyelvtant nem mutat
2023. szept. 4. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam a nyelvkönyvet is, hogy legyen valami, ami elmagyarázza a nyelvtant. Plusz ne egy szótárból akarj szavakat bemagolni.


(2. és 5. vagyok.)

2023. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!