Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok egyedül, itthon...

Hogyan tudok egyedül, itthon a leghatékonyabban nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára van szükségem. Nem teljesen nulláról kezdem. Célirányosan szeretnék haladni, minél kevesebb felesleges dolgot tanulnék meg. Hogyan csináljam? Van valami jó taktikátok a gyors és hatékony nyelvtanulásra? Köszi a tippeket!
2017. máj. 16. 07:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

En teljesen nulláról tanultam meg 2 év alatt svédül, megvan a középfokúm. Utolsó fél évben heti egy alkalommal tudtam valakihez járni aki tudott svédül. (nem hivatásos tanár) Összesen ez az óradíj került pénzbe, minden más ingyen volt.

Nem tudom milyen szinten állsz és milyen nyelvből? de én a következőt csináltam.

Minden nap próbáltam egy órát foglalkozni a nyelvvel.


Először itthoni gépen végigcsináltam a duolingo kurzusát, azért nyelve válogatja mennyire jó, és ráadásul magyarul csak az angol elérhető. Ez olyan alapfok közeli nyelvtudásig elvitt. Ezzel párhuzamosan okostelóra telepítettem a memrise alkalmazást, és egy-két svéd kurzust belőle. Plusz telepítettem szintén, a Fun Easy Learn sorozatból a svédet (mindenféle nyelven van, még thai is). Ez utóbbi témakörök szerint halad, nagyjából megfelel a szóbeli vizsga témaköreinek. Ennyi alkalmazásnak a középszintű szókincsanyaga elég egy középfokúhoz. A nyelvtan a svéd duolingoban szinte teljesen benne volt, de volt egy nagy nyelvi összefoglalóm hozzá.


Plusz. Töltöttem le (vagy könyvtárból is lehet kölcsönözni) komplett tankönyveket, amiket végigcsináltam v olvastam.


Folyamatosan olvastam könnyedebb bulvárlapokat, (metro ujság) a facén bejelöltem néhány újságot hogy szembejöjjön a hír más nyelven.

Ugyanígy, néztem youtube videókat, kétfélét, egyrészt rövidebb filmeket, másrészt olyan hangoskönyveket ahol mutatják a lapot is és úgy olvassák (főleg gyerekkönyvben találsz ilyet)


Találtam egy chatpartnert aki szintén tanult és nagyjából egy szinten voltunk, ez nagyon sokat segített.


Abszolút nem csináltam nyelvvizsga teszteket! Igaz, nem is voltak elérhetőek nagyon, de nem is tesztet akartam tanulni. Utolsó héten még egyszer megnéztem hogy kell levelet írni, mármint a formai dolgokat, plusz, gyakoroltam a szótárazást papíralapon. Addig én neten szótáraztam.


Azért azt hogy mi a felesleges, azt én nem merném kijelölni egy nyelvből, és kihagyni, a vizsgán bármi előkerülhet, szövegértésben vagy fordításban.

2017. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!