Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igényelhetek nyelvvizsga...

Igényelhetek nyelvvizsga visszatérítést ha korábban volt már nyelvvizsgám de akkor még nem volt rá lehetőség?

Figyelt kérdés

2016-ban szereztem az első nyelvvizsgám, de akkor még nem volt lehetőség visszaigényelni a vizsgadíjat. A jogszabály így szól:

Az első sikeres nyelvvizsga díjához, térítésköteles emelt szintű idegen nyelvből tett érettségi vizsga díjához, valamint honosított nyelvvizsga honosítási díjához támogatás igényelhető.


A támogatásra jogosultság megítélése szempontjából első sikeres komplex nyelvvizsgának minősül a támogatott nyelvekből 2018. január 1-jét követően elsőként sikeresen megszerzett


Nekem ebből nem egyértelmű, hogy csak a ténylegesen első, vagy a 2018 utáni első nyelvvizsga díja igényelhető vissza


2023. szept. 12. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ténylegesen első.
2023. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ sajnos gondoltam :(
2023. szept. 12. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha 20 éve volt nyelvvizsgám, ők azt honnan tudják?

48 éves vagyok, van egy közép meg egy felsőfokú nyelvvizsgám, de mi van, ha csinálok most egy harmadik nyelvből egy közepet? A mi időnkben tényleg nem volt ilyesmi.

2023. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az egyértelműen ki van emelve, hogy csak 35 év alatt igényelhető sajnos
2023. szept. 12. 21:26
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy én találtam egy ilyet:

2018. január 1-től a 35. életévüket még be nem töltött fiatalok első olyan sikeres nyelvvizsgáját, amit 2018. január 1. napját követően tett le, az állam állja abban az esetben is, ha már korábbról (2018. előtti időszakból) rendelkezik a fiatal egy vagy több, másik nyelvből szerzett sikeres nyelvvizsgával, vagy ugyanabból a nyelvből szerzett alacsonyabb szintű nyelvvizsgával.


Hangsúlyozandó tehát, hogy senkit nem ér hátrány amiatt, hogy 2018. január 1. előtt megszerzett nyelvvizsgával rendelkezik.


Az 503/2017. (XII. 29) sz. Korm. rendelet tartalmazza a részletes szabályozást.


Forrás: [link]

2023. szept. 12. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!