KezdƑoldal » KözoktatĂĄs, tanfolyamok » NyelvtanulĂĄs » (🇼đŸ‡č) Ha egy szĂł hĂ­mnemƱ, de...

(🇼đŸ‡č) Ha egy szĂł hĂ­mnemƱ, de Ă©n egy nƑre akarom hasznĂĄlni, akkor azt hogy kell?

Figyelt kérdés
KettƑ napja tanulok olaszul autodidakta mĂłdon Ă©s ma a hatĂĄrozott nĂ©velƑket tanultam. AdĂłdott egy szĂł, a ‘gnomo’, ami ugye hĂ­mnemƱ Ă©s elgondolkodtam, hogyha ezzel a szĂłval szeretnĂ©k illetni egy nƑt, hogy pĂ©ldĂĄul milyen törpe, akkor abban az esetben milyen formĂĄban kellene hasznĂĄlni a szĂłt?

2023. szept. 13. 18:08
 1/8 anonim ***** vĂĄlasza:
Roppant egyszerƱen az o-t a-ra cseréled ebben az esetben :)
2023. szept. 13. 19:00
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/8 anonim ***** vĂĄlasza:
Ez a pĂ©lda azĂ©rt nem jĂł, mert a gnomo-t nem hasznĂĄljĂĄk alacsony emberre. Az alacsony ember nano (nƑnemƱ: nana). Azt most nem tudom, hogy hasznĂĄljĂĄk-e a csak alacsony emberekre is vagy csak azokra akik törpenövĂ©sƱek.
2023. szept. 13. 19:30
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 3/8 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Nagyon szĂ©pen köszönöm!🙂 Akkor, ha jĂłl Ă©rtem ez a szĂł legszorosabb Ă©rtelmĂ©ben törpĂ©t jelent. Így legalĂĄbb tanultam egy plusz szĂłt. Nagyon köszönöm mĂ©gegyszer!
2023. szept. 13. 19:32
 4/8 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Igen. Viszont a nano is lehet a mesebeli törpe. Pl. Hófehérke és a hét törpe: Biancaneve e i sette nani.
2023. szept. 13. 19:44
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/8 anonim ***** vĂĄlasza:
De amĂșgy attĂłl, hogy egy fƑnĂ©v hĂ­mnemƱ, mĂ©g lehet mondani egy nƑnemƱre is, pl. AnyĂĄm orvos – Mia madre Ăš un dottore.
2023. szept. 13. 23:20
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 6/8 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Köszönöm szépen, mår teljesen vilågos így!

Esetleg gyakorló feladatokat tartalmazó könyvet tudnåtok ajånlani? Jó lenne az eddig elméletben elsajåtított dolgokat gyakorlati feladatok sorån is mélyíteni.

2023. szept. 14. 15:26
 7/8 anonim ***** vĂĄlasza:

Nézd meg a pons könyveket, biztos van olyan, ahol feladatok is vannak. A nyelvtani magyaråzata jó.


Progetto is jó, de abban csak olaszul vannak magyaråzatok és nem emlékszem, hogy van-e megoldókulcs.


Ha esetleg Budapesten élsz az Orszågos IdegennyelvƱ könyvtårban vannak nyelvkönyvek, körbenézhetsz håtha megtetszik valamelyik. Ha jól emlékszem volt gyakorlókönyv, de csak olaszul.


Tudom még javasolni a learnamo oldalt is, ki tudod vålasztani a szinted és van angol nyelvƱ leíråsa is.


Moat talĂĄltam az italianoonline oldalt, ott is vannak feladatok.

A könyvek, amiket jól ismerek mår sokkal magasabb szintƱek, így azokat még nem ajånlom. De ha csak gyakorolni akarsz elég ha neted beírod, hogy lingua italiana esercizi a1.

2023. szept. 14. 15:53
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 8/8 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm! Pont pons könyvekkel kezdtem el tanulni ( [link] és [link]
2023. szept. 14. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!