Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánlanáto...

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok? (Angol, német)

Figyelt kérdés

Jelenleg angolból B2-es szinten vagyok, németből inkább A2-es a tudásom. Az egyetem miatt szükségem volna vagy az angol C1-re vagy angol B2 + német B2-re a pontok miatt. Kb márciusig kéne felkészülnöm rá.


Elsősorban az a kérdésem, hogy melyik szerintetek a teljesíthetőbb? Németet kb 1 éve tanulok csak rendesebben.


Illetve az is lenne a kérdésem, hogy melyik nyelvvizsgát ajánljátok? Inkább írásban és listeningben vagyok erős, szóbeli beszédben nem annyira. Olyat szeretnék választani, ami jól jön Erasmusra jelentkezésnél, eddig a Telc-et néztem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a legjobb számomra. Esetleg van egy oldal, ahol ezeket összehasonlítva meg tudom nézni?


Előre is köszönöm a válaszokat



2023. szept. 13. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A TELC pont a szóbeli képességeket és a szövegértést kéri leginkább számon.
2023. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy milyen célra kell a nyelvvizsga. Van a magyar állami nyelvvizsga, ami kétnyelvű, tehát fordítás is van benne és a magyarországi közigazgatási rendszerben veheted hasznát: állás az állami rendszerben, tanulás, munka a felsőoktatásban.

A neves nemzetközi nyelvvizsgák mindig egynyelvűek. Külföldre pályázáskor, ösztöndíjhoz, versenyszférában elhelyezkedéshez ez utóbbiak ajánlhatók.

A rögös valóságban azonban a közszférán kívül majd nem a nyelvvizsgádat nézik, hanem, hogy tudsz-e hatékonyan kommunikálni szóban/írásban az ügyfelekkel.

2023. szept. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Az Erasmusnál nincs jelentősége, és a többinél is a valós tudásodra (pl szóbeli kommunikáció) kiváncsiak.
2023. szept. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
A Telc szerintem nagyon nehéz, és egy Language Certet ajánlanék inkább, de attól függ mik az erősségeid/neked melyik fekszik jobban. Meg kéne nézned több féle feladatsort, és az alapján dönteni
2023. szept. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Kettes: nem minden állami nyelvvizsga kétnyelvű. Vannak egynyelvűek is. Pl. BME, Origo mono stb.


Kérdező: szerintem az origó nem vészes. De azt is megteheted, hogy más a szóbeli és az írásbeli. Pl. Origó szóbeli és BME írásbeli. Ha elég a csak Magyarországon elfogadott.

2023. szept. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. szept. 14. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A DExam a legkönnyebb, ha angolból mész.

Erasmushoz meg nézz utána, hogy milyet várnak el.

2023. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

A szóbeli alól sehol nem bújhatsz ki, mindenhol el kell várniuk egy egységes minimum szintet. Inkább azt kéne eldöntened, hogy neked milyen típusú feladatok fekszenek a legjobban, mert ezekben van eltérés, de önállóan, magabiztosan beszélni mindenütt kell, pláne C1-en.

Amúgy az Origónál angolból régen voltak konkrét témakörök is szóbelire, illetve a kétnyelvűnél az írásbelin magyarul voltak a kérdések is. Végül nem azt választottam, de röhögve megcsináltam 90%-ra az egészet, pedig marha messze voltam a stabil tudástól. De ha csak a papír kell, előnyös lehet.

2023. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!