Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az miért baj, ha én akcentussa...

Az miért baj, ha én akcentussal beszélek nyelveket?

Figyelt kérdés
Akárhányszor telefonálok, pl németül, angolul, meg néha szerbül, (anyám szerb, de én itt nőttem fel, magyar az anyanyelvem), na mindegy anyám állandóan kritizál, hogy én nem jól beszélek, nekem nem jó a kiejtésem. Amúgy meglehet érteni, amit mondok, csak akcentusom van, ezért össze is szoktam veszni vele néha.

2023. szept. 9. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak neki baj.
2023. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, sőt ha nem ott nőttél fel teljesen természetes.


Ha tényleg az akcentusra gondolsz és nem arra, hogy teljesen máshogy ejted ki a szavakat mint kéne.

2023. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a németnél nagyon erős akcentusom van, de amúgy jól ejtem ki a szavakat. Meg a szerbet fújja mindig, hogy tanuljak meg szerbül, mert nagyanyámék, Szerbiában élnek, és nem beszélnek magyarul, de az a probléma, hogy én nem éltem Szerbiában sose, és nekem túl nehéz az a nyelv, sajnos ezért is összeszoktunk veszni.
2023. szept. 9. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, csak sokan szeretnek beszólogatni. Pl. sok magyar is ha hall egy másik magyart angolul beszélni, akkor rögtön jönnek az okos kommentek rá, hogy milyen erős az akcentusa. Szerintem amúgy az akcentus nem baj. A fontos az, hogy megértsenek.
2023. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Anyád hány nyelven beszél “akcentus nélkül”?

Ha neki olyan fontos a szerb nyelv, miért nem tanitott meg születésed óta?

2023. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az miért baj, ha én akcentussal beszélek nyelveket?"

Egyáltalán nem baj.

Egyébként is mindenki minden nyelven (az anyanyelvén is!) valamilyen akcentussal beszél. Aki épp azt az akcentust beszéli, amit a legtöbben körülötte, azé nem olyan feltűnő. De attól még az is csak egy akcentus a sok közül.


"anyám állandóan kritizál"

Ez azért van, mert kamasz vagy. Mindenféle dolgokkal kapcsolatban kritizál, nem csak az akcentusokkal kapcsolatban, nem?

Tanuld meg a helyén kezelni és kész: neki nem tetszik. Ennyi. Másnak meg direkt tetszik! :)

2023. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!