Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy meglévő gyenge alap német...

Egy meglévő gyenge alap német tudással, kellő akarattal, napi 8óra tanulással december 10ig lehetséges annyira megtanulni németül, hogy egy ausztriai pincér állást be tudjak tölteni?

Figyelt kérdés
Angolul beszélek elég jól már

2023. szept. 22. 01:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Intenzív szaktanfolyamot keress.
2023. szept. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
schwierig
2023. szept. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak töled függ, hogy mennyire erös a motivaciod.


Egy pincer Ausztriaban nemetül kell hogy jol tudjon a vendegek miatt, nem lehet elvarni, hogy a vendeg alkalmazkodjon a pincerhez. Itt azt ertem, ha te angolul tudsz- ahogy irtad- az jo, de csak akkor, ha olyan vendeg rendel nalad, aki nem tud nemetül, csak angolul.

2023. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz napi 8 óràt tanulni max foglalkozni vele.Tanulàs szerintem egy óra után nyelv esetében màr nem hatásos,elfàrad az agy.

Ezt saját tapasztalatból mondom, nyelvvizsgàt is csinàltam és nyelvi környezetben is éltem

2023. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Az lenne a jó, ha német nyelterületen tudnál gyakorolni. A pincérnek jól kell tudnia a nyelvet, nem olyan, mint pl. a hidegburkoló, akinek a főnők esetleg az elején kézzel-lábbal elmagyarázza, hogy mit kell csinálnia, vagy segítenek megérteni a többiek (esetleg a kinti főnök is magyar). Én azt mondom, hogy a szükséges tudást felszedni legalább egy év és akkor még nem mondtam sokat. (Tudod, nálunk is mosolyognak a bazári áruson, aki annyit tud csak /az eleján/: kici, ócó, gyere vegyé')


Hallottam olyat, hogy Bécsben idősotthonokban külföldiek vannak segítőként. Cserében a bentlakók tanítják őket a nyelvre, meg mesélnek nekik az életükről. Persze így felkészülni a nyelvvizsgára, az még nem elég, kell a tanár is.


Németországban a külföldieknek van tanfolyam és mellette dolgozhatnak is.


Ha tanfolyamozni akarsz nálunk, akkor max. heti 3-4 alkalmat javasolnék, alkalmanként 90 perc. Az othoni gyakorláshoz még egyszer ennyit bele kell rakni. Esetleg az első szakaszban ritkábban, majd később növelve a terhelést.

Én így 2 évet mondanék a középfokú szintig.


A német az angol után egyértelműen nehezebb, főleg a nyelvtan + a szavak névelői. Tehát ne vezessen meg, hogy angolban elértél valamit, mert itt az 2x nehezebb lesz. Én fordítva éltem a helyzetet: Szinte hasítottam angolban a német tanulmányaim után. A tanár személye, módszere nagyon sokat számít!

2023. szept. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5,

Nem csak Ausztria, Nemetorszagban. Az egesz vilagon indiaiak, afganisztanok, afrikaiak dolgoznak idosek ellatasaban. Van is problema a kommunikacioval es kulturalis kulonbozotekkel.

2023. szept. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nézd, számok, ételek, néhány elkészítési mód, alapanyagok nevei, és jól leszel. ennél többet senki nem vár el a sarki kis gyrosozóban.
2023. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Az a baj hiába tanulod otthon olyan dialekttel beszélnek, hogy csak pislogni fogsz. Nekem most volt egy idős csoportom és némelyik olyan dialekttel beszélt, hogy segítséget kellett kérnem az osztrák főnökömtől. 8 éve vagyok kint. Segédpincérnek menj ott nem kell rendelést felvenni.
dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azota kijottunk egy eleg nívós hotelba, inkabb konyhai kisegitonek jottem, bar ettol is parázok mert 0 konyhai tapasztalatom van, de hát meg kellett lépjem, magyarban 250ből csak stagnálni lehet (ha alkalmazott vagy)

Desszerteket kell majd elkeszitenem ugy h egyet megcsinalnak es abbol amennyi kell utána

Csak hat az a gond, h kb par hagyma apróra vágása is 10p volt mire megtudtam kettes alá szintre csinálni

Meglatjuk elküldenek.e xd aztán bízok benne h adnak időt h beletanuljak

dec. 4. 23:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha egy uj eletet akarsz, meg kell lepni. Sok akarat, alkalmazkodas, tanulni akaras , nyitott szemmel jarni es nemi szerencse kell. Ami otthon volt, felejtsd el, a manak, az uj eletnek elj.
dec. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!