Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legjobb módszer az angoltudás...

Legjobb módszer az angoltudás tökéletesÍtésére?

Figyelt kérdés

Egész jól tudok angolul már régóta, ezzel nincs probléma, csak nem tökéletesen. Alapvetően ezzel sem lenne problémám, mert akárhányszor ha beszélgettem külföldiekkel (rendes beszélgetésre gondolok, nem csak kávé rendelésre, stb), mindig mindenkivel jól megértettük egymást. Csak gondolkozom azon, hogy youtuber szeretnék lenni, de angolul csinálnám, Így viszont nem ártana csiszolnom még rajta.

Főként a kiejtést és a nyelvtant van hova fejleszteni, annyira nem vészes, de pl Írásban sokkal jobban megy, ha van időm gondolkozni, szóban, spontán nem mindig jól mondom elsőre.

Szinte csak angolul nézek videókat, sorozatokat, filmeket, csak angol nyelvű zenét hallgatok, és kb csak angolul is olvasok a neten bármit. Ezek miatt vagyok ott, ahol, viszont nem tudom, hogy ha tovább szeretném fejleszteni, arra mi a legjobb módszer.



2023. szept. 29. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Azok tökéletesek, amiket leírtál, hogy angolul nézz filmeket, mindenféle kategóriában, akár dokumentumfilmeket is a minél színesebb szókincs érdekében, onnan rögzül majd a kiejtés is. Azon kívül nyelvtankönyv. Meg esetleg egy pár hónapot vehetnél gyakorlás céljából órákat magántanártól. Esetleg találni valaki olyan ismerőst, akivel a szóbeli beszélgetést lehetne gyakorolni. (Akár kifejezetten külföldit.)
2023. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz kérdés, mert látom, művelődni azt nem akarsz. Pedig lehet, hogy az lenne egy út. A pergő nyelvű, nívós beszédhez alighanem azt kéne gyakorolni valakivel...
2023. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A kiejtés több okból is lehet rossz, a két legfontosabb:

1) Nem tudod, milyen hangokból áll egy szó. Tegyük fel, hogy pl. a helped szót [helbd]-nek ejted holott az helyesen [helpt]; vagy az enough szót pl. [enug]-nak [ináf] helyett; vagy a book szót [búk]-nak [buk] helyett, stb.

Ezen egyszerűen tudsz segíteni, ha megnézed a szótarakban az egyes szavak kiejtésének átírását.

2) Nem tudod a hangokat megfeleően képezni, megintcsak tegyük fel, hogy pl. a with szót [vid]-nek ejted, mert nem tudod se a W, se a TH által jelölt hangokat helyesen kiejteni, esetleg nem is vagy tudatában, hogy a V és a W betű sosem jelöli ugyanazt a hangot. Vagy talán te a bad és bed szavakat is egyformán ejted, pedig eltérően ejtett magánhangzók szerepelnek bennük. Lehet, hogy pl. a low és law szavak kiejtését sem különbözteted meg, pedig meg kéne. És még sorolhatnám.

Ezen úgy tudsz segíteni, hogy megnézel angolnyelvű kiejtési oktató videókat (tele a YT velük), és igyekszel, hogy minél jobban leutánozd a hangok képzését és hangzását. És persze ezeket jól be kell gyakorolnod, hogy a spontán beszédben is maguktól jöjjenek.


Nyelvtanból nézd át Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvét. És persze gyakorolj rengeteget, mert csak úgy tudnak a szerkezetek készség szinten rögzülni.

2023. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Hány évesen, milyen foglalkozásúként kérdezed?
2023. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
„Ha elég nagy hazugságot mondasz, és gyakran ismétled, elhiszik neked.” — Adolf Hitler
2023. okt. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
29%
Nemigen vesződnék a kiejtéssel, mióta hallottam indiait,kínait,waelsir,Írt, Orbánt kiejtését. Ha nyelvtanár akarsz lenni akkor értem. A szókincs a legfontosabb. Én minden nap új 3 igét, 3 főnevet, 3 melléknevet tanulok.
2023. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"mióta hallottam indiait,kínait,waelsir,Írt, Orbánt kiejtését ... új 3 igét, 3 főnevet, 3 melléknevet tanulok."

És a magyartudásodat hogyan fejleszted?...

2023. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!