Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így meg tudok tanulni egy...

Így meg tudok tanulni egy nyelvet? Kb. mennyi idő alatt tudok majd beszélni is az adott nyelven, meg megérteni amit mondanak?

Figyelt kérdés
Valójában már 8 éve tanulom az iskolában ezt a nyelvet (egyébként a németre gondoltam), csak elég rossz a nyelvérzékem és rájöttem, hogy ha csak az iskolai német oktatásra támaszkodok, sose fogok megtanulni németül az én agyammal. Persze nem mondanám, hogy rossz lenne a német képzésünk, mert vannak osztálytársaim, akik folyékonyan beszélnek már németül, csak az én képességeimhez mérten még kell otthon gyakorolni. Aztán elkezdtem úgy egy hete németül sorozatot nézni, persze magyar felirattal, mert különben egy kukkot sem értenék, meg olvasok egy német könyvet, amiben aláhúzom az ismeretlen szavakat és google fordítóval megnézem a jelentését és a szó fölé írom és így újra és újra elolvasom a könyvet. Eléggé szorít az idő, mert nem sokára nyelvvizsgát kéne csinálnom és minimum középfokút, de jobb lenne felsőfokú nyelvvizsga, ugyanis Németországban vagy Ausztriában szeretnék egyetemre járni és addigra jó lenne egy jó némettudás. Addig még van 3 évem, viszont a nyelvvizsgáig csak 2 évem. Ennyi idő alatt meg lehet tanulni ezzel a módszerrel jól németül? Változtassak esetleg valamit?

#német #nyelvtanulás #saját módszer #később külföldi tanulás
2023. aug. 22. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez ahhoz kevés lesz. Ez a szókincsbővítésre és a hallott/olvasott szöveg értésének javítására jó, de ez csak passzív tudás, ettől még egy szót nem fogsz magadtól beszélni. A nyelvvizsgához aktív nyelvtudás kell, szóval muszáj magadtól mondatokat alkotnod, írásban és szóban is.

Ehhez viszont kell külső segítség, eleinte legalábbis, mert kell valaki, aki észreveszi és kijavítja a nyelvtani/kiejtési/helyesírási hibáidat. Aztán ha már van egy stabil nyelvatni alapod és temagad is felismered, ha valamit rosszul mondasz, akkor már tudsz egyedül is gyakorolni.

2023. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Aztán elkezdtem úgy egy hete németül sorozatot nézni, persze magyar felirattal, mert különben egy kukkot sem értenék, meg olvasok egy német könyvet, amiben aláhúzom az ismeretlen szavakat és google fordítóval megnézem a jelentését és a szó fölé írom és így újra és újra elolvasom a könyvet."


Ez csak akkor jó módszer ha a célod csak az adott film vagy könyv megértése, de nem a nyelvtanulás. Ha muszáj felirattal nézned, akkor csak német felirattal nézd. A könyvnél szövegkörnyezetből próbált kitalálni a jelentést és ha nagyon nem megy akkor nézd meg szótárban. De fontos, hogy az adott szintednél csak kicsivel legyenek nehezebbek a filmek/sorozatok/könyvek, tehát értsd kb a 80%-át, de legyenek benne számodra új dolgok is. Ha nem érted keress könnyebbet. Fokozatosan kell felépíteni a nyelvtudást. Továbbá a google fordító nem igazán jó. Akkor már inkább a deepl. Szótárnak pedig a glosbe-t ajánlom, ami kétnyelvű. (Nem ismerem a német egynyelvű szótárakat.) Az a lényeg, hogy ne fordítgass, hanem németül kezdj gondolkodni. Ha ki akarsz menni egyetemre, akkor főleg.


A többiben egyetértek az egyes válaszolóval.

2023. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!