ECL vagy Origo??

Figyelt kérdés

Most voltam felsőfokún az Origónál (kétnyelvű) a szóbelim és a hallgatásom jól sikerült így az a része meg lett viszont az írásbelin meghúztak. Plusz pontért szeretném ezt a felsőfokút igazából és most ez a szóbeli magában semmit nem ér csak a komplex közepem de az kevesebb pont mint egy felső.

Írásbelit kéne így csinálnom és az lenne a kérdésem, hogy ecl-n milyen a felsőfok írásbelije? Nagyon teljesíthetetlen? Ha valakinek van bele látása, melyik vizsgára lenne érdemesebb elmenni? Az az igazság, hogy Origonál most is az írásbelire sokat készültem, többet mint a szóbelire és elég csalódott lettem, hogy így se sikerült és kicsit el is vette a kedvemet a vizsgaközponttól és mivel van a sulinkban ECL azon gondolkoztam még talán.

Mit javasoltok?



2023. szept. 29. 20:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
37%

"Írásbelit kéne így csinálnom és az lenne a kérdésem, hogy ecl-n milyen a felsőfok írásbelije? Nagyon teljesíthetetlen?"


Ha egy sügér vagy aki nem tud angolul annak minden nyelvvizsga teljesíthetetlen, ha pedig megfelelő szinted van a tudásod, akkor egyik sem.


"Ha valakinek van bele látása, melyik vizsgára lenne érdemesebb elmenni?"


Elsősorban olyan magabiztos szinten kellene tudnod angolul, hogy teljesen mindegy, hogy hol mérik fel a tudásodat, mindenhol megfelelj a követelményeknek.


"Az az igazság, hogy Origonál most is az írásbelire sokat készültem, többet mint a szóbelire és elég csalódott lettem, hogy így se sikerült és kicsit el is vette a kedvemet"


Nem arra adják az osztályzatot, hogy mennyit készültél, hanem arra amit a vizsgán produkálsz. Láthatóan a sok készülés ellenére sem sikerült megugrani a szintet, de a csalódottság és a kedvtelenség nem fog előrébb vinni a nyelvvizsga abszolválása felé, úgyhogy szükség szerint invesztálj bele még több energiát, hogy növeld az esélyeidet.

2023. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Látom, sikerült megértened a kérdést, köszönöm ezt a roppant konstruktív választ. Akkor úgy tenném fel, hogy azokra akik nem tudnak szöveget érteni alapszinten se, azoktól nem kell válasz. A kérdés annyi, hogy ecl vagy origo és hogy az ecl-n milyen az írásbeli.

Ha nincs bele látásod (és nagyon úgy jön le, hogy nincs) akkor légy kedves és ne válaszolj mert csak raboljuk egymás idejét ezekkel a plusz körökkel.

2023. szept. 30. 08:33
 3/33 anonim ***** válasza:
egyesnél a pont, ha nem tudsz felsőfokon angolul, mindegy hova mész, megbuksz. és ha az origós szenny se ment, szerintem újabb írásbelik helyett még tanulásra kéne költeni a pénzt. az origóra csak magyarul kell tudni basszus, és úgy se mész át, mit akarsz te az ecl-től? XD
2023. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Jól van rendben, nem erőltetem, ma is túl sok segítséget kaptam az értelmiségtől, azt hiszem inkább beérem ennyivel. XDD

Köszönöm a válaszokat, kedveseim. <3

2023. szept. 30. 11:36
 5/33 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen jó választ adtak az előttem hozzászólók csak az alacsony szellemi képességednek hála neked nem sikerül értelmezni. Attól hogy te annyira gyenge képességű vagy hogy sok tanulás ellenére sem sikerül teljesítened az egyik helyen a nyelvvizsgát az nem azt jelenti hogy a másik helyen sikerülni fog. Szóval ameddig nem tudsz angolul addig nem fogsz átmenni ilyen egyszerű, csak látom hogy az intelligencia szinteddel nem sikerült felfogni ezt az egyszerű tényt.


De mivel gyenge képességű vagy és vélhetően meghaladja a képességedet a szövegem értelmezése ezért leírom másképp is:

Teljesen mindegy hogy ECL vagy Origo, ameddig nem tudsz megfelelően angolul addig egyik nyelvvizsga sem fog sikerülni (lásd legutóbbi próbálkozásod)


-Dr. Beles

2023. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
DExam
2023. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2023. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
ebben az a szomorú, hogy még a dexamhoz is kéne valami nyelvtudás-szerűség... kérdezőnk meg egy olyan tesztet nem bírt megcsinálni, ahol MAGYARUL kell válaszolni a MAGYAR nyelvű kérdésekre...
2023. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

2% kellett volna, hogy sikeres legyen és a közvetítésen ment el, a többim jó lett. A beszédértésem meg készségem pedig kimondottan jól sikerült. Ezért érdekel az egynyelvű, tudtommal ott nincsen fordítás. Lehet szidni, hogy nem vagyok azon a szinten, de ne haragudjatok meg, kétlem, hogy ti mindenben tökéletesek lennétek. És igazából ezek után azt is kétlem, hogy bármilyen bele látásotok lenne az ecl c1 írásbelibe, mert egy értelmes választ nem kaptam azzal kapcsolatban, amit kérdeztem. Az utolsó teljesen jogos lenne, de mint említettem, ez a magyarul kérdeznek magyarul válaszolok alap-nagyonkönnyű-hülyeismegcsinálja feladatom jól sikerült. A fordításnál meg a gyakorló feladatok jól sikerültek, külön tanárhoz is jártam, de vizsgán pont ott csúszott le az a pár pont lehet azért mert egyáltalán nem is vagyok felsőfokon, de ne haragudjatok, most őszintén, én arra kértelek titeket, hogy látatlanban csináljatok egy elemzést az angol tudásomról? Ha nem tudsz segíteni, ha nem voltál még ecl c1-en, ahol elméletileg nincsen fordítás, hogy elmondhasd, hogy huh szerintem nehéz volt alig bírtam teljesíteni vagy ahhoz képest jó volt, vagy bármilyen személyes tapasztalatot, akkor miért válaszolsz? Örülnék ha mindenki az alá a kérdés alá írna választ, aki egyáltalán megérti, hogy mit kérdezett a kérdező. Ezekkel a felesleges körökkel egyáltalán nem támogatjuk meg az oldal színvonalát szerintem, de legalább számomra is tanulságos volt, hogy máskor ha van egy kérdésem nem lesz gyökér és nem egy olyan platformra írom fel, ahol olyanok válaszolgatnak akik fel se fogják a kérdést vagy nagy eséllyel nyelvvizsgájuk sincsen, nem hogy bele látásuk.


Köszönöm azoknak, akik belinkelték a dexamot, utána fogok nézni.

2023. okt. 1. 10:47
 10/33 A kérdező kommentje:
Ha véletlen akadna, aki tudna válaszolni a kérdésre, annak látatlanban is köszönöm, de a további válaszokat nem fogom már elolvasni.
2023. okt. 1. 10:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!