Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyugat-Magyarországiak, ti...

Nyugat-Magyarországiak, ti mennyire tudtok/tudtok németül? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Csak középiskolában tanultam, akkor sajna muszáj volt sajnos, (előtte csak angol, én nem jártam tagozatra sosem) de nagyon utáltam/utálom, azóta ra se néztem hogy 12.-be abbahagytam (másodéves egyetemista vagyok), de a velem egykoruák közül itt nyugaton viszonylag sokan jól beszélik/járkálnak ki Ausztriába alkalmi munkára stb. A kérdés főleg az én korosztályomhoz Nyugat-Magyarországon, ti szeretitek?/beszélitek?/van nyelvvizsgátok?

2023. okt. 3. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nyelvvizsgám de lehetne. Mondjuk a legjobb szinten érettségi idején voltam, sokat felejt az ember ha nem napi szinten használja, de szerencsére a munkám során sok osztrákkal ismerkedek meg és muszáj előjönnie, és jó nyelvgyakorlás is. Szeretem igen, csak az osztrák különféle dialektusai sokszor érthetetlenek, nem az a tipikus irodalmi német. Errefelé nagy előny a német nyelvtudás, többet ér mint az angol.
2023. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ♡
2023. okt. 4. 00:43
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
un biszjen
2023. okt. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Mé, HÁNY éves vagy?
2023. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
21
2023. okt. 5. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nem válaszolhatok. 4-es voltam.
2023. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Főleg ők, de válaszolhat más is, te is!!!
2023. okt. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!