Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így melyik nyelvvizsgát...

Így melyik nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék c1-es angol nyelvvizsgát. Rengeteget beszélek angol anyanyelvűekkel, elég sok barátom/ismerősöm lett, egyáltalán nem használok semmilyen szótárat miközben beszélgetek velük.


Könyvmoly is vagyok, már szinte csak angolul olvasok, nem is emlékszem mikor olvastam utoljára magyarul. Sorozatozok/filmezek is, szótárhasználat nélkül.


Az egyetlen dolog, ami szerintem nem igazán menne az a fordítás. Ha olvasok/nézek valamit stb, nem fordítom le a szavakat a fejemben egyáltalán. Rengeteg angol szót ismerek, aminek tudom a jelentését, de nem tudnám megmondani, mi a magyar megfelelője (például: frivolous, desultory, querulous, promulgate, stb)


Szóval, lényegében, melyek azok az angol nyelvvizsgák, amelyeken nem kell fordítani?



2023. okt. 4. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
TELC
2023. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egynyelvűre menj, ne pedig kétnyelvűre. A legtöbb nyelvvizsga egynyelvű, de pl. Origónak van kétnyelvűje, ha jól tudom az Euroexamnek is. A lényeg, hogy te egynyelvűre menj, pl. Languagecert, ECL, stb. Az egynyelvű a gyakoribb.
2023. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg annyira jól megy én lehet megpróbálnám a Cambridge nyelvvizsgát.
2023. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
" Rengeteg angol szót ismerek, aminek tudom a jelentését, de nem tudnám megmondani, mi a magyar megfelelője" Csak kíváncsi vagyok, hogyan tudtad meg akkor a jelentésüket?
2023. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4, úgy, hogy egy nyelvű szótárban néztem meg, például: [link]
2023. okt. 4. 16:31
 6/12 anonim ***** válasza:
4: Ha valaki nagyon jól tud egy nyelvet, nem biztos, hogy mindennek ismeri a magyar jelentését is. Ahogy írja a kérdező vannak egynyelvű szótárak is, szövegkörnyezetből is ki lehet találni, elképzelni stb. Úgy, ahogy gyerekkorodban. Pl. ha láttál egy fát, rámutattak és azt mondták fa. Vagy megnézted az értelmező szótárban, hogy mi az.
2023. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mire kell a nyelvvizsga? Ha csak itthoni egyetemre, akkor választhatsz TELC-et ECL-t ilyesmiket, viszont ha külföldre mennél egyetemre, akkor IELTS. Ez viszont eléggé drága. Tavaly a vizsgadíj nekem kb 70k volt.


(Ha nem mész egyetemre, akkor nem kell nyelvvizsga, csak nyelvtudás, az meg van)

2023. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#5 oda akarok kilyukadni, hogy itt van például ez a promulgate. Amikor a cambridge egynyelvűben azt olvasod, hogy spread beliefs, akkor nem tudsz hozzárendelni egy magyar szavat? Hány éves vagy? Olvastál már könyvet?
2023. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

"nem tudsz hozzárendelni egy magyar szavat? Hány éves vagy? Olvastál már könyvet?"

És te? Szavat? :DD

2023. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretnék c1-es angol nyelvvizsgát."

De minek? Csak hogy felvághass vele, hogy neked olyanod is van?

Ha valami konkrét célra kell, akkor ott érdeklődj, ahol a célt látod, hogy ott konkrétan milyet várnak el - és hogy mikorit, mert ha most csak úgy megszerzed, akkor esetleg majd 3-4 év múlva súlyos pénzeket fizethetsz az újabbért, mert addigra elavulhat.

2023. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!