Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam...

Melyik nyelvvizsgát válasszam német C1 szinten?

Figyelt kérdés

Melyik a legkönnyebb? Miért? Melyik az, amihez van kiadvány vagy a neten elég gyakorló anyag? Miket kell róla tudni?

Melyik az ahol nem arra mennek, hogy megbuktassanak és újra befizesd a vizsgát (eddig nekem soha nem volt ilyen tapasztalatom, pedig 3 nyelvvizsgám van, de olvastam ilyet, szeretném elkerülni)

Kérlek írjatok tapasztalatokat, mindenre kíváncsi vagyok

Köszi



#német #nyelvvizsga #C1 #Német c1 nyelvvizsga #Nyelvvizsgát #Ecl ösd origo goethe
2023. jan. 29. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A személyes tapasztalataim nem teljes körűek, de néhány nyelvvizsgát azért megjártam (angolból C1-et, németből B2-t csináltam az Origónál, aztán évekkel később kint Németországban a Goethe Intézetnél C1-et és C2-t).

Az angol C1 és a német C1 összehasonlításában egyértelműen a Goethe volt szimpatikusabb, bár a realitás kedvéért meg kell jegyeznem, hogy érettebb fejjel, és jobb nyelvtudással is mentem neki a németnek, mint az angolnak. Ettől függetlenül a Goethe-nél a funkcionális nyelvtudás volt a legfontosabb szempont, és arra voltak kíváncsiak, amit tudsz. Nem mellesleg nagyon hamar megvoltak az eredmények (bár ebben a tekintetben nem tudom, hogy a magyarországi Goethe Intézet milyen).

2023. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Goethe, ÖSD vagy DSD, azért felsőfok körül felejtsük már el az origózást... mert ha valami, akkor az megy arra, hogy elszedi a pénzed, és egy semmit nem jelentő és értéktelen fecnit ad cserébe.

(ilyen amúgy nincs, hogy direkt megbuktatnak, olyan van, hogy pistike elmegy nulla tudással középfokúzni, mert ő már nagyon ügyes duolingóban, és utána mindenki más a hibás, amikor nem adnak a semmi tudásra középfokú nyelvvizsgát neki)

2023. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a TELC a legjobb
2023. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!