Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar nyelvű, könnyű nyelveze...

Magyar nyelvű, könnyű nyelvezetű filmet keresek a nyelvtanulást feldobni kicsit?

Figyelt kérdés
Külföldi, magyarul tanuló ismerőseimnek keresek nem bonyolult nyelvezetű filmet. Lehet rajzfilm is, ha nem túl dedós. Kezdő-erős kezdő szinten vannak. Köszönöm!

2023. okt. 5. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Vuk?


Egy pár dolgot neked kell majd elmagyarázni (pl. a Simabőrűt), de utána szerintem érthető lesz.

2023. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thunderfairy ***** válasza:
Milyen az erős kezdő???
2023. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1

Igen, a Vuk-ra gondoltam, esetleg A dzsungel könyve is jó lehetne.

2

Évek óta itt élnek, jelen, múlt jövő idő megyeget, alanyi/tárgyas ragozással és igekötőkkel küzdenek, de lelkesek. Szókincsük a hétköznapi dolgokra korlátozódik. Plusz beszédfordulatok. De nem kell nagy dolgokra gondolni...

A másik teljesen kezdő, egy éve tanul, igaz, ő sokat van teljesen magyar környezetben. És nagyon akar!

Úgy tervezem, hogy 10-15 perces egységekben dolgoznám fel a filmet, sok segítséggel, és a végén pedig jó érzés lesz, ha végignézik a filmet, és követni tudják.

2023. okt. 5. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennek semmi ertelme. A magyar mint idegen nyelv tanítása egy szakma.


A tanulást, társalgást egy-egy praktikus téma köré kell építeni: jellemző cselekvések, megnevezések, fordulatok, stb.


Pl.: közlekedés, jegy, bérlet vásárlás, közlekedési eszközök, gyalogos közlekedés…

Tájékozódás: xy utcát keresem; melyik busz megy a Boráros térre, hol van a 4-es metró? Stb.


Vásárlás, otthon, társaság-bemutatkozás…


Létezik magyar mint idegen nyelv tankönyv és társalgási gyakorlatok is.


A Vuk-on keresztül magyar nyelvet tanítani értelmetlen.

2023. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]



[link]


Ez még jobb

[link]

2023. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem is tanítani akarja, hanem élményhez juttatni őket, hisz már egy ideje tanulnak, valamennyire tudnak magyarul. Emellett a kultúrát ismertetni meg velük.
2023. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4

Nem arról van szó, hogy megnézik a Vukot, és megtanulnak magyarul.

Középiskolai idegennyelv-tanár vagyok. Mivel magyar anyanyelvű vagyok, és van némi fogalmam a nyelvtanításról, belefogtam ismerőseim tanításába. Tudom, hogy ez egy külön szakma - meg is vannak a buktatói - de elboldogulok. És tényleg; ahogy a diákjaimat is mindig bíztatom, hogy nézzenek filmeket eredeti nyelven, most is arra gondoltam, hogy feldobom kicsit a tanulást. Gondoltam, más is esetleg csinált ilyet.


6

Köszönöm, pontosan így van.

2023. okt. 6. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Én döntő részben filmekből tanultam meg két idegen nyelvet. Egyiknek az eredményességét nyelvvizsga is igazolja, a másikat teljesen tanár nélkül tanultam, ugyan írni-olvasni nem is tudok emiatt, csak beszélni és érteni, amit mások beszélnek.


Szerintem érdemes lehet megpróbálkozni valami olyan filmmel, amit ők már ismernek, szeretnek és lehetőleg érdekli is őket, csak magyarul még nem látták, de a sztori azért nagy vonalakban meg van, így nem kell mindent a szövegből megfejteni.


Lehet akár szinkronizált filmekkel is próbálkozni. Bár a szájszinkron el fog térni és ez lehet zavaróbb valakinek, mint az eredeti magyar nyelvű filmek. Állítólag sok országban érzékenyek erre az emberek, de szerintem messze nem olyan nagy probléma, a nyelv gyakorlását viszont a szinkronizált műsorok is segíthetik.


Szerintem nyelvgyakorláshoz érdemesebb minél hétköznapibb történetű filmeket nézni, amikben nincs olyan sok szakkifejezés, speciális, bonyolult koncepció, amiket nehezebb megérteni. Sci-fi, tudomány, orvosos, katonás filmek hajlamosak sok nehezebben érthető kifejezést használni. Vuknál a sima bőrű ilyen, a Macskafogóban is akadnak bőven hasonlók. Tanúban és más történelmi filmben meg a maitól eltérő kor és arra jellemző kifejezések nehezíthetik a megértést.

2023. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!