Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb hány óra tanulás kell a...

Kb hány óra tanulás kell a felsőfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
Kb 3 év (vagy kicsit több) múlva szeretnék külföldre költözni. Meg tudok addig tanulni egy nyelvet, ha minden nap 1 órát szánok a tanulására?

2023. okt. 5. 21:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%

10


Elég érdekes, hogy engem vádolsz azzal, hogy nem tudom magyarul sem rendesen, de tele az irományod helyesírási hibával. :)


Abban is biztos vagyok, hogy itt mindenki nagy nyelvszakértő a felsőfokú nyelvvizsgájával (bár ugye az egyik válaszoló felsőfokú vizsgával sem érti mit mondanak neki, ez azért elég nagy probléma), valójában pedig az itt hozzászólók életükben nem voltak még angol nyelvterületen. Pontosan ezért van az az irgalmatlan tévképzet, hogy nehéz nyelv az angol. Igen, kusza a 12 igeidő, de a beszélt nyelvben a felét sem használják.


Ennek bárhol utána lehet nézni, ha pedig ez meg van, írjátok oda az anyanyelvi szinten beszélőnek, hogy rosszul beszéli az anyanyelvét, mert tényszerűen nem használja mind a 12 igeidőt. Ti igen, hiszen felsőfokú nyelvvizsgával rendelkeztek. Csak sajnos nem értitek amit mondanak nektek :)

2023. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
10: Hagyd! Write-only módban van, nem jutnak el hozzá a gondolataink, csak a tájékozatlanságán alapuló tévedéseit szajkózza újra és újra...
2023. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A kérdésre rendesen válaszolva, nyelviskolák tapasztalata az, hogy átlagosan 3 tanév kell a C1 nyelvvizsga sikeres letételéhez, tanévet úgy értve, hogy heti 2x3 vagy 2x3 óra tanfolyam, és persze otthon még legalább ugyanannyi rákészülés.

Az átlag persze csak útmutató, vannak jó nyelvérzékűek, és vannak, akik akármennyi erőfeszítést tesznek bele, sosem jutnak B2 fölé.

2023. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm 13-as, a sok agyzsibbasztó veszekedés után örülöl, hogy valaki végre tényleg elolvasta a kérdést és válaszolt is rá, és nem csak úgy, hogy úgyse fog menni <3

....Bár a napi 3 óra tényleg semmi 😨

2023. okt. 7. 18:19
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
Felhívnám a figyelmed, hogy már a 4-es hozzászólásban is megkaptad a pontos választ.
2023. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

A magyar felsofok anyanyelvuek kozott nem tobb mint egy B2.


Kivancsi lennek arra aki megtanul iskolaban es otthon Japanul vagy eppen mas nyelvet C1 vagy C2 szinten. Anyanyelvuekkel meg csak hapog.

2023. okt. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#15 igazad van, bocsánat, csak arra utaltam, higy valamiért teljesen elterelődött a szó a valódi kérdésről és még vita is alakult ki, és ezek után jó volt látni, hogy valaki tényleg a kérdésre válaszol. De egyébként a 4-es válaszból is nagyon hasznos információkat kaptam.


#16 arra már rájöttem azóta én is, hogy a felsőfok így nem igazán fog sikerülni, de legalább eljussak egy olyan szintre, hogy mikor kimegyek, ne legyek teljesen elveszve, ami meg hiányzik, azt meg majd ott igyekszek megtanulni

2023. okt. 8. 07:14
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A #16-tal valamilyen szinten egyetértve:


Ami fontos, hogy keress anyanyelvi beszélőpartnert. Olyat, akivel nem csak írogatni tudsz, hanem szóban is beszélni, még ha nem is személyesen, csak online.


Ha Budapesten, vagy Debrecenben laksz, akkor nagyobb esélyeid vannak az élőre is.

Budapesten a Liszt Zeneakadémián rengeteg japán van, illetve még a KRE-n is sokan vannak, de van valamennyi az ELTE-n is.

Debrecenben pedig szintén az egyetem tele van velük.

De a legnyitottabbak a Zeneakadémiások.


Ha ez viszont nem jönne össze, akkor a [link] ajánlom. A legnagyobb oldal language exchange-re, és a felhasználók 90%-a valóban jófej és valóban nyelcsere miatt van ott, nem "csak úgy ismerkedni".

2023. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
A nem-angolok csak félrevezetnek, mert rosszul használják a nyelvet.
2023. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Van aki rosszul használja van aki kevésbé. Van aki egész jól, de nyilván aki nem anyanyelvként tanulta, az soha nem lesz anyanyelvi beszélő, legfeljebb jól megközelíti.

Viszont nem is az a cél. A gyengébb szintű kommunikáció is jobb, mint a semmilyen kommunikáció.

2023. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!