Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell felsőfokú nyelvvizsga,...

Kell felsőfokú nyelvvizsga, ha valaki magán nyelvtanár szeretne lenni vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy tanári végzettség nem kell, de vajon mi a helyzet a nyelvvizsgával?

2023. okt. 7. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, előfordult már olyan, hogy képzettség nélküli emberek praktizáltak orvosként. Jobb esetben csak mentális betegeket kezeltek, rosszabb esetben műtöttek is.
2023. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
A vállalkozás szempontjából a kutyát nem érdekli. Csak éppen nem biztos, hogy tudsz tanítani, mert egyáltalán nem tanultad. Meg egy felsőfokú, tegyük fel, 60%-os nyelvvizsga nem garantálja a szinte teljes hibátlanságot, ami egy tanártól elvárt.
2023. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Csak ha tanítványokat is akar...

Te mennél olyanhoz nyelvet tanulni, akinek nincs felsőfokú nyelvtudása? Ha van neki, miért ne szerezné meg a nyelvvizsgát is? Ha viszont nincs felsőfokú nyelvtudása, a nyelvet sem ismeri eléggé - amellett, hogy eleve tanítani se tud hatékonyan tanári végzettség nélkül... Ha lenne tanári végzettsége, az magába foglalná a felsőfokú nyelvvizsgát is.

2023. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az érdekelt, hogy vállalkozás szempontjából kell-e. Gondoltam, hogy majd valaki megemlíti és persze jogosan, de tudok tanítani, azzal nincs gond szerencsére. Egyébként nyelvszakos mesterdiplomám lesz, a nyelvtudás és korrepetálási tapasztalat is megvan, csak nem mentem el nyelvvizsgázni még.
2023. okt. 7. 13:58
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

"nyelvszakos mesterdiplomám lesz"

Akkor kit érdekel, hogy elmentél-e nyelvvizsgázni? Hiszen maga a diploma bizonyítja a felsőfokú nyelvtudást is. Vagy még a diploma megszerzése előtt el akarod indítani a vállalkozást?

2023. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Jaj istenem! Hát tanárként akkor se kellene nyelvvizsga, ha amúgy jogilag szükséges lenne! De még nyelvszakos egyetemi hallgatónak se kéne.
2023. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezért írtam ki a kérdést. Könyvelővel is fogok majd beszélni erről, de nagyon köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 7. 14:07
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

"De még nyelvszakos egyetemi hallgatónak se kéne."

Azért az erősen függ attól, hogy milyen vizsgákon van már túl!

2023. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelővel nincs mit beszélni erről, nincs semmilyen végzettségi feltétel a pénzügyi szabályozásban. Etikai szempontból ne tanárként hirdesd magad, hanem akként, ami vagy.
2023. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

"Egyébként nyelvszakos mesterdiplomám lesz, a nyelvtudás és korrepetálási tapasztalat is megvan, csak nem mentem el nyelvvizsgázni még."


Feltételezem, hogy az alapszak megvan. (Ha nem tanáris vagy.) Ha igen, akkor a legtöbb esetben maga a diploma felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Tehát nem kell külön elmenni. Azért a legtöbb esetben, mert vannak nyelvszakok, amiknél ez nem igaz. (Ha jól tudom a keleti nyelvek, ukrán ilyen.)


Az, hogy kinek kéne, kinek nem kéne teljesen egyénfüggő. Voltak olyan csoporttársaim, akik már első évben nagyon jól magyaráztak, tanítottak is, míg én nem tudok jól magyarázni, így nem tanítok. (Nyelvszakos voltam.)


+ Ahogy a kilences írja.

2023. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!