Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy használjátok a CHAT...

Hogy használjátok a CHAT GPT-t az angol nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

2023. okt. 14. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
sehogy
2023. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki? :D
2023. okt. 14. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

A ChatGPT tanuláshoz megbízhatatlan, mert nem ismered fel, ha hülyeséget mond neked. A ChagGPT pedig nem elég okos, hogy azt mondja, "ezt nem tudom", és inkább tényként előad neked valami egetrengető baromságot.


Csak olyan dolgot kérj tőle, amihez értesz eléggé, hogy ellenőrizni tudd.

2023. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Wikipedia akkor sokkal jobb ötlet, az nyelvileg rendben van.
2023. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%

Kisnyelvekhez, eszperantóhoz, Lojbanhoz, latinhoz használtam. Ezeken a kisnyelveken sajnos nem tökéletes a nyelvtan, amit generál, valószinűleg eleve a betanulási korpusz-anyaga is igen szűkös. A latinba néha csúnya reneszánszkori meg rosszul nyelvújított kifejezések kerülnek, néha a generált nyelvtan is rossz. A Lojbanja sem tökéletes, de néha a tanulás kisebb kiegésztőjeként el lehet tűrni. Eszkimóul meg egyáltalán nem tud, - próbáltam - de külön magyarázatok alapján időnként egész helyesen tippeli meg a számára amúgy ismeretlen mondatok szerkezetét, meg elemez benne kisebb mondatokat (felismeri pl. az ergativuszi szerkesztésű mondat részeit, ha elárulom neki hogy az eszkimó nyelvben létezik ilyen vonás).


Az angoltudása gondolom nagyságrendekkel jobb lehet ezeknél, így talán kisebb játékos dolgokhoz lehet használni. Novellát, kis scifit irattam már vele kötött tematika alapján.

2023. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz egyelőre a duolingoval vagy ehhez hasonlókkal.
2023. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!