Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvben kellene...

Francia nyelvben kellene segitség, segitesz?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem, mi a "ci"-nek a lényege. Például "ce fruit-ci" ce fruit már magában azt jelenti, hogy "ez a gyümölcs", nem?

2023. okt. 20. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Èn se èrtem pedig sok mindent tudok ,milyen szinten tanulsz?
2023. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semennyire franciául, de van egy francia nyelvtan könyvem magyar leírással.

Szóval a -ci közelre mutatást fejez ki, míg a -lá a távolra mutatást.

Szívesen!

2023. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1, ezzel inkább nem dicsekednék, anyám talán a tizedik órán tanítja... ahogy a kettes írta, rámutatás: itt, ez a gyümölcs.
2023. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Pardon troisiem .J'ai mentionnè,que je ne suis pas parfait mais je peux arranger ma vie en francais

(J'ai ètè Le premier )

Bon nuit

2023. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Mèg annyi 3as ,most magyarul írok,hogy valószínűleg ha anyukád nem lenne francia tanár lófikànyit nem beszèlnèd ezt a nyelvet.Èn magamtól tanultam.Most meg itt tudsz okoskodni,hogy ez az első tíz leckèben benne van.
2023. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól is teszed, nem kell szégyellni ha az ember természetes érdeklődésből foglalkozik egy nyelvvel, és nem vonalasan csinálja a tanulást. Én is próbálom sok olyasmi iránt is érdeklődni, amik között egyelőre nem is döntök véglegesen, belenéztem több kis szibériai nyelvbe is végleges terv nélkül.


Mama nekem is francia tanárként dolgozott. Én meg inkább latin-fanatikus voltam, anyám ifjukori latin könyvei tetszettek inkább, a franciával csak néha nyári szünenetekben foglalkoztam kiváncsiságból. Apámtól egyéb, eszperantó, török nyelvi érdeklődést is átvettem.

2023. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jól van, jól van, egyeske, nem kell hisztikézni, csak tényleg nem értem, hogy minek egy kérdés alatt eldicsekedni a ténnyel, hogy te már nagyon tanulsz franciául, ha nem tudod a választ a kérdésre? de jól van, kapsz fejsimit, mostmár le lehet nyugodni, mehetsz vissza játszani a duolingoddal.
2023. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ok 7eske ,megyek retour-ba😅
2023. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Etimológiailag is érdekes a története, a ci a latin -ce kis simulóragból van, ősi idoeurópai örökség, a la pedig szintén a latinból (illac), az viszont nem ennyire elemi elemecske, hanem egy összetett szerkezet rövidülése, az ,,illac via'' (odaát, azon az oldalon).


Maga a dolog logikája is érdekes, részben bár kissé asszimetrikusabban átvette az eszperantó is, a ,,tiu hundo'' az még a közelre mutatás nélkül jelenti azt, hogy ez/az a kutya, a csi tiu hundo (tiu csi hundo) viszont kifejezetten közelre mutatva ,,ez a kutya''. Mondjuk szórend tekintetében a francia circumfix-szerkesztésmód, a ,,zárójelezés'' talán jobban megragadható.


Eszkimó nyelvkben meg általában a mutató névmások kissé különösek, talán a vízi vadászat miatt, van tucatnyi mutatónévmás, ilyesféle árnyalatokkal, hogy ,,ott a horizonton túl, közvetlenül nem láthatóan'', me

2023. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

(elküldte váratlanul)


meg le a parton, meg északra a tengeren, meg ilyenek, mutató névmások tucatjaiba belesűrítve

2023. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!