Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan spanyol tanár, aki...

Van olyan spanyol tanár, aki megfizethető áron tanít online, pl. Skype-on?

Figyelt kérdés

Korábban ugyanígy tanultam németet, de ott előre le volt fixálva, hogy hetente van 4 óránk, ami kb 60 perc volt, így havonta ez 16 alkalom és mindig 30 ezret utaltam neki, tehát nem óránként volt számolva.

Most spanyol tanárokat keresek, de legtöbbször úgy van írva, hogy x összeg óránként.

Pl. egy alkalom (ami kb 45-60 perc) az 5000 Ft. Tehát ha hetente csak 4 alkalmat számolok, az havi lebontásban 80 ezer forint. Oké, a mostani helyzetben biztosan ennek is arányosan nőtt az ára, de nekem ez kicsit sok. Nem tudtok olyat véletlenül, aki olcsóbban tanít és hatékony is?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 24. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi, 30.000/16 = 1.875 Ft/ óra. Nem tudom, a "korábban" mikor volt, de ma ennyiért egyetemisták se nagyon vállalnak tanítást olyan kommersz nyelvek esetén se, mint az angol vagy a német.

Egy magánóra reális ára egy diplomás tanárnál 3500-4500 Ft környékén kezdődik. Elképzelhető, hogy tudsz alkudozni azzal, hogy a sok óra miatt mennyiségi kedvezményt adjon, de én a helyedben nem nagyon reménykednék abban, hogy minőségi tanárt találsz havi 16 óra esetén 50-60 ezer alatt.

Az, hogy egy olasz/francia alapszakra járó, spanyolt minorként felvevő elsőéves hallgató óránként 2000-ért több kárt csinál, mint hasznot "kezdő spanyol oktatás" néven, nem méltatnám.

2023. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érthető. Bár ami furcsa, hogy épp most találtam egy diplomás tanárt, aki 2700/ó árban tanít. Ez hogy lehet? Eléggé olcsó a többihez képest.
2023. okt. 24. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ez hogy lehet?"

Mindenki szabadon árazza be a termékét és a szolgáltatását. Egyébként kereslet-kínálat. Ha 3000 Ft-nál heti 3 tanítványt kell visszautasítanom, mert egyszerűen nincs annyi szabad helyem, akkor emelni fogom az árat, ha senki nem keres, csökkentem.

2023. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, világos. Csak furcsálltam, hogy majdnem fele annyiért tanít, mint a többi. Köszönöm szépen!
2023. okt. 24. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
spanyol tanár vagy spanyoltanár? Mert előbbit tudok, igaz, magánéneket oktat...
2023. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát bocsi, de szerintem fordított esetben te sem áldoznál rá havi 16 délutánt azért, hogy meglegyen egy kisebb bevásárlás. Ez is egy szolgáltatás, vagy megfizeted, vagy nem.
2023. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös valóban nem mindegy, de nem tudom mit kell szőrszál hasogatni.


6-os ez így van, de nem ez volt a kérdés.

2023. okt. 24. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!