Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnék tanulni franciául...

Ha szeretnék tanulni franciául és spanyolul, melyikkel érdemes kezdeni olyan szempontból, hogy egyik ismerete segíti a másik tanulását?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Európában és Kanadában a franciával mész többre. Spanyolországban és az USA-ban a spanyollal mész többre. Hol szeretnél élni?
2023. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ilyen szempontból kérdem. Mindkettő latin eredetű nyelv, úgy tűnik a spanyolt könyebb tanulni, mint a franciát. Ha a spanyolt ismerem meg előbb, akkor könyebb lesz a franciát tanulni, vagy nem számít?
2023. okt. 27. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én szeretnélek a realitás felé terelni egy kicsit, ha nem gond. :)

Érdemes először egy nyelvet megtanulnod és ha az megy már minimum B2-es szinten, akkor nem biztos, hogy lesz időd és energiát még egy nyelvet megtanulnod. Én a helyedben nem rögtön két nyelvre koncentrálnék, amikor még egy sincs közülük. Szerintem inkább válaszd ki azt, amelyik hasznosabb ott, ahol élni szeretnél és ha már az megy és még rengeteg szabadidőd és kedved van, akkor tanulhatsz még. Én olaszul tanultam és egy ideig szerettem volna belekezdeni más latin nyelvekbe, mert valamivel könnyebb lenne, mintha teljesen más nyelvcsaládból akarnék egy új nyelvet tanulni, de egyszerűen már nincs annyi időm, mint azelőtt volt, hogy az olaszt elkezdtem. Én már bánom is, hogy nem a franciát tanultam, mert az hasznosabbnak bizonyult Európában számomra. Szóval nem tudhatod, hogy mi lesz 3 év múlva, mire megtanulod az egyiket. Én a helyedben arra koncentrálnék, hogy most melyiket éri meg.

2023. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Tanultam laszul, portugálul, spanyolul és franciául is. Olaszt és franciát tanultam a spanyol előtt. Inkább az olasz segített és nem a francia. Itt inkább maga a felépítés segített (mindegyik latin nyelv), de sokszor becsapós is volt. Tehát ebből a szempontból mindegy, hogy melyikkel kezded.
2023. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Nem olyan szempontból tanulnám egyiket sem, hogy hasznom legyen belőle, csak passzíóból. Az angollal eddig is elboldogultam.
2023. okt. 27. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A francia elég kakukktojás az újlatin nyelvek között, az hasonlít legkevésbé az összes többire.

Ugyanakkor, a francia igeragozás például leírva és kiejtve nagyon eltérő, a leírt alakok végződéseit viszont segithet megérteni a spanyol ragozás, mert a francia írott alakból "hunyorogva" fel lehet ismerni a spanyol alakokat.

2023. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Sokat segítettetek kérdezőnek, szerintem. 😂

Kérdező, kezdd amelyikkel akarod. Ha kell, adok hozzá Villám Francia, vagy Relax Spanyol anyagot. Rengeteg óra párbeszédes hanganyagot tartalmaz magyarul és az adott nyelven.

2023. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is segítség, hogy tudja, hogy mindegy melyikkel kezdi.
2023. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!