Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy horvát második...

Olasz vagy horvát második nyelvnek?

Figyelt kérdés
Angol után az olaszt vagy a horvátot éri meg jobban tanulni? Mind a kettő tetszik, az olasz ahogy olvastam könnyebb, mint egy szláv nyelv, viszont a horváttal a szerbet is könnyű megérteni?!

2023. okt. 29. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Egyiket sem éri meg

De mi lenne a cél?

2023. okt. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Horvátnak nincs sok értelme, annyi, hogy itt van szomszédba, ha kimész nyaralni pl, tudsz beszélni. Talán még annyi, hogy a többi szláv nyelvet is könnyebb megérteni állítólag.

Olasznak több haszna van, vannak magyar cégek is, akik kapcsolatban állnak olasz cégekkel. Sokkal több ember beszéli. Olaszország elég nagy + Svájc déli részén is sok az olasz.

2023. okt. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy mi éri meg? Sosem értettem ezt a kérdést, és sosem láttam olyat, aki megtanul egy nyelvet csak azért, mert random idegen az interneten azt mondta neki, hogy megéri.


Azt tanuld, ami tetszik.

2023. okt. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"az olaszt vagy a horvátot éri meg jobban tanulni?"

Nyilván azt, amelyikért többet fizetnek. Neked melyikért fizetnek többet? És később melyikért fognak többet fizetni? Csak pont annyira látunk a jövőbe, mint te.

Egyébként meg olyan érzésem van, hogy ez a kérdés újra és újra megjelenik hónapok óta. Ha te írod ki többször is: amióta először kiírtad, melyikben mennyit haladtál?

2023. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!