Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy ember 60 évesen képes...

Egy ember 60 évesen képes megtanulni egy új idegen nyelvet, legalább középszinten?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan magamról beszélek, én jóval fiatalabb vagyok.

Csak érdeklődöm, én ugyanis a "jó pap holtig tanul" elvet vallom. Tehát idős koromban is képezném magam majd azokból, amiket fiatalon nem volt időm megtanulni, mert voltak fontosabb tanulnivalóim is.


2023. okt. 30. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Igen. Euler pl. 60 eves koraban volt a legaktivabb.
2023. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt matek tanárom azt mondta, hogy az ember ahogy idősödik, úgy romlanak a képességei. Tehát ő már nem tudna megtanulni egy új nyelvet (olyan 50-es pasi lehet).
2023. okt. 30. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Lehetséges. Attól még, hogy tovább tartana, mintha fiatalon tenné, nem következik, hogy nem is lehetséges.
2023. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút személyfüggő. Az valóban igaz, hogy a memória és a koncentráció képessége csökken az idő előrehaladtával. Ellenben az sem mindegy, hogy az adott ember fiatalabb korában mennyire élt aktív szellemi életet; ha ilyen téren eléggé edzett az elme (és nem lépnek fel ezt érintő betegségek, például demencia), akkor jó eséllyel 60 évesen is el lehet sajátítani bizonyos nyelveket bizonyos szinteken (azért az ázsiai nyelvekkel nem nagyon próbálkoznék már ilyen idősen, de mondjuk egy latin nyelv megtanulása nem annyira vészes ilyen korban sem). A másik dolog, hogy ha valaki kiköltözik adott nyelvterületre, a sok inger hatására könnyebben tud nyelvet tanulni, ez az idősebb korosztályra is igaz.
2023. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

A tanároddal komoly baj lehet, ha így áll a kérdéshez.


De én 60 évesen kezdtem nulláról, angolt tanulni, 5 évvel késöbb a B2/C1 szinten vagyok, és most kezdtem ez oroszul tanulni, de ezt valamikor nagyon régen tanultam pár évig, csak nem tudtam belöle semmit.

2023. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Persze,hogy lehet ha a kedv , motiváció, intelligencia , akarat adott
2023. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!