Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DEXAM, BME, Társalkodó vagy...

DEXAM, BME, Társalkodó vagy ECL? Melyik vizsgázóbarátabb? Akár külön szedve az írásbeli és szóbeli vizsgát.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Dyslexiás vagyok így az angollal régóta küzdök, mint malac a jégen. Kb. B1+ szinten vagyok, január végén-február elején szeretnék vizsgázni, így jelenleg heti 2X1 óra magántanár + napi 1,5 gyakorlás (mintafeladatokból és nyelvi tesztekből + reading + listening) + zene, film.

A vizsga nem diplomához, munkához kell, csak magamért szeretném, hogy eljutottam idáig.

Az a kérdésem, hogy írásbelin melyiknek nehezebb-könnyebb a nyelvtani része, melyiknél éreztétek, hogy kevés vagy elegendő volt a biztosított idő.

Szóbelin pedig leginkább az érdekelne, hogy hol kell a vizsgáztatóval és hol párban vizsgázni, melyiket gondoljátok könnyebbnek vagy nehezebbnek. Mik lehetnek a buktatók?

Előre is köszi azok válaszait, akik már vizsgáztak és tapasztaltból írnak.



#szóbeli angol nyelvvizsga #Dexan angol #Társalkodó angol #BME angol #írásbeli angol nyelvvizsga
2023. nov. 4. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A DExam a legjobb, a legkiszámíthatóbb szerintem, de ha még csak B1+ szinten vagy diszesként, akkor előbb tornázd fel magad B2 szintre, csak aztán fuss neki.
2023. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megfontolom.


A szóbeliről tudnál írni tapasztalatot? Mennyire nehéz ha felkészülsz a honlapon lévő témakörökből? Számodra mi volt a legnehezebb eleme?

A beszédértés résznél mennyire jó vagy rossz minőségű a felvétel?

2023. nov. 5. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt itt egy hasonló kérdésnél egy marha, aki azt állította, a nyelvvizsgák nem különböznek.
2023. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!