Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt érettségi írásbeli...

Angol emelt érettségi írásbelire hogyan bővítsem a szókincsemet?

Figyelt kérdés
Csinálom a korábbi feladatlapokat és nem megy annyira jól, bár még csak most kezdtem és májusig van időm. Leginkább nem értem vagy félreértem az adott szavakat/mondatokat és ezért nem a megfelelőt írom be. A levélírás megy de ott lehet szótárat is használni. Szerintem kevés az, ha megcsinálom az összeset, mert ettől még nem fogok tudni jól válaszolni. De nem tudom, hogy bővítsek szókincset, mert nem lehet tudni, mi lesz az adott téma.
2023. szept. 18. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Olvass sokat. Főleg cikkeket. Javaslom, hogy nézd meg mik az emelt témakörei és azokban a témákban. Plusz hallgass interjúkat, nézz videókat, hallgass rádiót stb.
2023. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!