Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok megtanulni...

Hogyan tudok megtanulni középfokon angolul és németül?

Figyelt kérdés
Vizsgákat láttam, de hol tanuljam? Megéri tanfolyamra menni, vagy otthon is lehet, ha igen, akkor hol, hogyan?
nov. 11. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem sok információt osztottál meg, például hogy milyen szinten vagy, a nyelvvizsga a cél, vagy csak beszélni szeretnél azon a szinten.


Budapesten ez egy elég jó hely tanulni: [link]


De nyilván lehet otthon is, ez egy nagyon jó oldal angol tanulásra, ha érted olyan 70% ban, amit mond, akkor van rengeteg videója a hatékony nyelvtanulásra:

https://www.youtube.com/@Thelinguist

nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Általánosban németet tanultam és ennyi. A német megy valamennyire. Angolt később kezdtem, de kb filmek, műsorokból ami rám ragadt, annyi van. Nem sok, egyik se, a németből picit több, de ez se beszélő szinten.

Beszélő szinten szeretnék tudni, hogy értsem, de vizsga is kéne.

nov. 11. 13:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Középfokú vizsga, azt hiszem van, az jó lenne.
nov. 11. 13:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék nagyon tanfolyamra menni, mert picigyerek mellett, itthonról kéne tanulnom, saját időbeosztás szerint, tehát egy tanfolyam mondjuk fél éves, de nekem nem biztos, hogy lesz annyi szabadidőm, hogy fél év alatt megtanuljam.
nov. 11. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 es voltam, ami linket küldtem, azt esetleg mennyire érted? Mert igazából abból meg is lehet akár tanulni, ha legalább egy 70% a megértés.


Na most ha nem, akkor valahol el kell kezdeni, a PONS A1-A2 könyve az elég jó szokott lenni arra, hogy az ember eljusson olyan szintre, ahol már lehet ilyen videókból is tanulni:

[link]


Németet sajnos nem tudok, az nekem kimaradt teljesen.

nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Easygerman videók szerintem jók.
nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!