Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség, mikor kell...

Mi a különbség, mikor kell használni az ANY-t és az EVER-t?

Figyelt kérdés

Van egy oldal, ahol tanulgatom a nyelvtant, és az akár-, bár- szavaknál járok, és vagy felfogásgátlót szedek vagy nem tudom, de nem értem, hogy mikor milyen helyzetben kell használni az ANY-s szavakat és mikor az EVER szavakat, valaki tudja?


Linkeltem az oldalt, a 02. lecke: 2 akár-, bár- szavak


[link]



nov. 16. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Fú, elég körülményesen fogalmaz az oldal.

Az any- szavak olyankor használatosak, ha nem körvonalazódik semmi.

Az -ever szavak pedig akkor, amikor már körvonalazódik, hogy milyen lehetőségeink vannak.


Pl. elmész a ruhaboltba egy ismerősöddel sapkát venni, nagyon fázik a fejed, ezért úgy vagy vele, hogy bármelyik jó lesz, csak legyen már sapka. Nem számít a színe, az anyaga, a formája. Ekkor mondhatnád a haverodnak, hogy "I would buy any hats." Vagyis "akármelyik sapkát megvenném"


Ekkor meglátsz két jónak tűnőt, az egyik piros, a másik kék, mutatod felé a sapkákat és kérdezed a haverod, hogy melyik legyen? "Which one"? Ő meg mondja, hogy bármelyik vagyis "whichever". De ugye itt a bármelyik már csak a piros és a kék sapkára vonatkozik, amit épp felmutatsz, nem pedig az üzletben található összes sapkára, mint amikor bejöttél.


Szóval ha semmit nem tudni egy adott dologról, hogy hol, mikor, mennyi, de nem is számít, mert nekünk mindegyik lehetőség oké, akkor anywhere, anytime stb.

Viszont ha szűkül a kör és már vannak konkrét lehetőségek, amikor választani lehet, akkor -ever.


Még 1 példa.

Hívj bármikor! Call me anytime. Ez lehet reggel, este, hajnalban, délután stb.


Mindig hívj fej, ha a városban jársz. Call me whenever you are in town. Itt ugye már konkrétabb dologról van szó, akkorra várjuk a hívást, amikor ő a városban tartózkodik, adtuk egy támpontot.

nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahhhhhhh végre így már értem, 1 millió hála neked :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :) Ment a pipa.
nov. 17. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
Tök érdekes, így még sose merült fel ez a kérdés, pedig ezer éve tanulok meg tanítok angolt... :)
nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!