Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két kérdésem is lenne a...

Két kérdésem is lenne a japánnal kapcsolatban 1. A ,,da"-t mikor használják? 2. A személyes névmásoknak milyen alakjuk van még és mikor használják őket?

Figyelt kérdés

1. Annyit tudok, hogy a desu az udvarias forma, de a da t mikor használják pontosan? Én azt hittem, hogy csak állító mondatban, de pl, animében hallottam, hogy úgy kérdezett, hogy "doko da?" és ettől egy kicsit összezavarodtam


2. Alapjáraton tudom, hogy watashi, anata, stb. de olyat os hallottam, hogy ore, meg omai. Vannak még ilyenek? Ennek a használata is olyan, mint a da és a desu?



nov. 22. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A だ a です-t helyettesíti, kifejezetten csak közvetlen, informális beszédben


2. Az "én" szónak sokféle változata van, mind ugyanazt jelenti, csak pl nemenként változhat, hogy ki hogyan utal magára.

A わたし a standard, de ugye azt se szokták általában használni beszéd közben, mert ugye ha nem mondod ki, akkor is tudják, hogy rólad van szó vagy másról.

nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 1.Igen, azt tudom, a kérdés az, hogy kérdő mondatba is lehet e rakni, vagy csak állítóba?
nov. 22. 21:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallottad, akkor nyilván lehet; nem értem akkor a kérdést meg az összezavarodás okát:)


Informális szövegben eleve el is szokták ejteni a か szócskát.

nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

nem azt mondta inkább, hogy doko ha?

mert a doko ha azt jelenti, hogy hol van.

a személyes névmások fajtáit én egy könyvből tudom. A japán nyelvtani áttekintő könyvből. neten keress rá és vedd meg, mert ott sokmindent elmagyaráz.



desu, des amiket rövidítenek és ezek kijelentő mondatok, amik van, vagy és jelen idejűek.

desuka, deska az pedig kérdő mondat van, vagy?

tehát csak rövidíteni vagy "elnyelnek" pár hangot.

dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én amit félre hallok:

ni és a hi.


Hi kandine korede chodai.

Ni kandine korede chodai.


A hi a jó változat és ez a mondat olyasmit jelent, hogy csodásnak ígérkezik ez a nap.

dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!